Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók tudtok...

Orvostanhallgatók tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Nagylányom most 8. osztályos és gimnázium választás előtt állunk. Nagy dilemmánk, hogy válasszunk nyelvi tagozatos osztályt vagy biológia-fizika, esetleg biológia-kémia szakot. Behozható-e a különbség egy későbbi fakultáción? Legnagyobb megdöbbenésemre a bio-kémián azt mondták nem feltétlenül innen mennek az orvosira. Inkább leendő kutatók és mérnökök válnak belőlük. Apuka szerint egyetemen már nem lesz ideje a nyelvvel foglalkozni /saját tapasztalatból mondja/. Mondjuk szeretnénk ha addigra már túl lenne a felsőfokú nyelvvizsgán. Lányom egyébként szorgalmas és elég "hajtós".
2010. okt. 14. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos a nyelvtanulás, de én biológia-fizika vagz -kémia szakos osztályba adnám, megmondom, miért: nyelvet ott is fog tanulni, nyelvvizsgát ott is tud majd tenni. De az egyetemi felkészülés fontosabb. Én pl. az egyetem 4. és 5. évében tettem le a két, diplomához szükséges nyelvvizsgát, szóval akkor sincs minden veszve, ha érettségikor még 1 nyelvvizsgája sincs.
2010. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és úgy tudom, már lehet felvételizni kémiából is, tehát a kémiára kellene negyobb hangsúlyt fektetni, mert 1oox többet fog kémiát tanulni az egyetemen, mint fizikát.
2010. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha érettségikor nincs nyelvvizsgája tuti h nem veszik fel az orvosira! Legalább egy középfokú nyelvvizsga kell és egy vagy kettő emelt szintű érettségi.

Én is inkább biokémia vagy biofizika szakra jelentkeznék a helyében. Nyelvet ott is tanul és meglehet szerezni érettségire készülés közben a nyelvvizsgát. ( Én is ilyen osztályba jártam és az osztály 80% megvolt a nyelvvizsgája)

De sztem ha nyelvi osztályba megy akkor ott nem fogja úgy tanulni a reál tárgyakat, h az elég legyen az emelt szintű érettségi(k)hez. + a nyelvi osztályba csak őt fogja érdekelni a biosz, kémia, ... a többieket nem, így nem lesz meg a motiváló erő sem h ezen a területen helyezkedjen el.

Különben a mi bioszos osztályunk 3/4-e helyezkedett el az orvosi, gyógyszerészi pályán. Csak 1-2 gyerek ment kutatónak, mérnöknek. A nyelvi osztályból senki nem választotta az orvosit!

2010. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

"Ha érettségikor nincs nyelvvizsgája tuti h nem veszik fel az orvosira!"


Érdekes, engem felvettek.

2010. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Idén már azt az információt kaptam /Nagy Lajos gimi biológia- kémia szak /, hogy nincs felvételi ebből. Nekünk jobb lenne ha lenne, mert a lányom elég jó kémiából. A matek felvételit veszik figyelembe és ennek alapján veszik fel a diákokat. Csak attól félek ,hogy esetleg ha mégis másképp dönt még meg is utálja ezt a szakot. A nagymama kézzel-lábbal tiltakozik, hogy nehogy már orvosira menjen!? Mert az nem való neki.. olyan érzékeny szegény. Az tény ,hogy a vért nem annyira bírja.. De hát ki szereti?
2010. okt. 14. 11:29
 6/21 anonim ***** válasza:
Hú, hát nem a nagymama kéne döntsön. A kislány mit szeretne? A vért meg a hullákat meg lehet szokni, eleinte senki se tudja elképzelni ezeket maga körül. Elég fura, h már megint nincs kémiából felvételi. A gimis tárgyak közül a kémiából van a legtöbb az egyetemen. Mondjuk én antitalentum voltam kémiából és még így is sikerült abszolválni :)
2010. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Talán túlzónak tűnik az aggodalmam. De hát "csak" egy anya vagyok. Nem szeretnénk rosszul dönteni. Mit szeretne? Sikeres lenni, boldog és elégedett életet,és lehetőség szerint külföldön /is/ dolgozni. Férjem szerint az orvosoknak meglesz az az előnye, hogy lassan ők döntik el, hogy hová mennek dolgozni. Pláne ha profi nyelvtudás is párosul mellé. Kicsit félek ,hogy erős lenne a gyerkőcnek egy ilyen szak. Pedig szereti a kémiát /megyei verseny../, köpi-vágja a fizikát. A fizika részében nagyban hozzájárul, hogy apuka mérnök. Nincs az a téma amelyet nem tud neki elmagyarázni. Ami fontos, hogy érti is. Nem csak megtanulja. Konkrétan a pécsi Babits bio-fizika és a pécsi Nagy Lajos gimi bio-kémia szakról van szó. Úgy tudom a Nagy Lajosból elég sokan mennek orvosira és nem feltétlenül erről a szakról./esetleg általános szak/. Egyik fiú osztálytárs menne bio-fizikára mert állatorvos akar lenni, nem túl jó 3-as jeggyel. Ők bezzeg nem aggódnak. Csak én vagyok ilyen kishitű?
2010. okt. 14. 11:57
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Na hát én ugyan nem az orvosira járok, de annyit mondhatok, hogy nagyon fontos az, hogy már gimnáziumban tanulja az ember jobban azt, amivel később majd foglalkozni fog. 14-18 éves korban, ha tanul valamit az ember, azok sokkal jobban berögződnek, és utána ebből kifolyólag sokkal jobb alapjai lesznek. Arra akarok kilyukadni, hogy ha valaki 4 éven át olyan közegbe kerül, ahol fontos a biológia, és mindenki más is fontosnak tartja, akkor az sokkal jobban beleivódik az emberbe, mintha ugyanezeket később tanulná meg (amit szintén megtehetne, főleg ha jó agya van). Én azt mondom nyelvvizsga szerezhető akármilyen osztályba is jár az ember, nyilván sosem fog úgy tudni majd angolul(ha nem csinál extrákat), mint akinek heti 20 angolórája van, de nem is ez a cél, ha egyszer orvosira akar menni.
2010. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az emelt angol szak jelen esetben heti 6 angol órát jelent. Most emelt angol általánosban heti 5 van. Annyi plusz lehetőséget adtunk neki, hogy tavaly nyáron egy angol középiskolában volt és jövőre is mehet ha "rendes" lány lesz.
2010. okt. 14. 12:10
 10/21 anonim ***** válasza:
Meg egy személyes vélemény, hogy elég nehéz azt definiálni, hogy mi a rossz döntés. Mivel általában az ember dönt valamit, és soha nem tudja meg, hogy mi lett volna, ha másképpen dönt. Nem hiszem, hogy olyan nagy melléfogás lenne az egyik, vagy másik szak. Addig még nagyon sok minden alakulhat. Nekem az a véleményem, hogy azzal nagyon sok minden máshogy alakul, ha valaki mondjuk gimnázium helyett egy szakközépiskolába kerül, mert bár egy szakközépiskola is lehet jó, sokszor jobb is, de teljesen más a közeg, ahova kerül. De az, hogy egy úgy veszem ki jó hírben álló gimnázium melyik szakjára megy, az nem hiszem, hogy tud lenni rossz döntés (hacsak nem teljesen hülye matekból, és mégis azt erőltetik, csak mondtam egy példát lehetne mást is). Tehát ha meg tehetséges, akkor nem kell félni. Gimnáziumtól még biztosan nem kell, majd egyetemtől már jobban lehet.
2010. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!