Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzős osztály, bizonyos...

Végzős osztály, bizonyos órákon lehetetlen tanulni a hangzavar miatt - mi a teendő?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok és bizonyos órákon, ahol nem tud fegyelmezni a tanár, egyszerűen lehetetlen tanulni, akkora a hangzavar. Én már többször is felkiáltottam órán, hogy "ELÉG! Nem lehetne csöndben lenni?", mert már úgy voltam vele, hogy nem érdekel ki mit gondol. Eredmény? Kb. 5-10 perc csönd, de csak a megdöbbenés miatt, hogy ilyet merek csinálni. Aztán ugyanúgy megy a pofázás tovább. Azt a tanácsot, hogy beszéljek az osztályfőnökkel, hanyagoljuk, mert ő is pont ebbe a kategóriába esik... Már személyesen is megemlítettem ezt egy tanárnak és mi a válasz? Jajj, ezt a fél évet már majdcsak kibírom. Igen, eddig bírtam, de mostmár elegem van. Én se vagyok stréber, matekból kifejezetten nem állok jól, és én se jókedvemből járok iskolába, de ha már kell, akkor legyen értelme! Ha odafigyelek órán és jegyzetelek, annál kevesebbet kell otthon tanulnom....csak ez az, amit sajnos a csökevényes 18 éves osztálytársaim nem értenek meg.


Amúgy akik úgymond egyetértenek velem, óra után mondják hogy deklassz hogy így kiálltam magamért, de mellettem már nem mernek kiállni a többiek előtt, mert az \'ciki\'.


Ugye nem velem van a baj?


2008. dec. 31. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
De veled van a baj. Ha egy tanár óráján nem muszáj tanulni, akkor ne is tanulj, had csinálja mindenki amit akar. Te is inkább engedd el magad, beszélgess, stb.
2008. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Nos, az első válaszoló tanácsát jobb nem követni, láthatjuk, ő ilyen hozzáállással nem tudja leírni helyesen, hogy hadd. :)


Komolyra fordítva a szót, abszolút megértelek, én tavaly végeztem. Hihetetlen, mennyire éretlenek a fiúk 18-19 évesen. Már én éreztem magam szarul a tanárok helyett is. Na de a fagyi visszanyal, mert egytől egyig pocsék érettségit dobtak össze a 6 év alatti (hatosztályosba jártam) 0 tanulással.


Annyiban igaza van a tanárodnak (bár a hozzáállása helytelen), hogy ezt a fél évet már ki kell bírni. Aztán a kedves fegyelmezetlenek egyék meg a főztjüket.


Aranyszabály viszont, hogy ha bármelyikük is jegyzetet, vagy bármi mást kér tőled, azt erélyesen meg kell tagadni.


Szóval veled nincs baj.

2008. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Gimiben én is röhögcséltem, dumáltam órákon, de néha velem is előfordult, hogy zavart a többiek hangzavara, ha figyelni szerettem volna. de inkább nem szóltam egy kukkot se, nehogy egy álszent dögnek tartsanak. Tanárfüggő, hogy egy osztály képes e kussolni, vagy sem. ha nem, akkor ne atöbbieket hibáztasd, hanbem a tanárt, hogy enm tud fegyelmet tartani. mondom, én is pofáztam órákon, ám voltak tanárok, akiknél előbb nyeltem vna le a nyelvem, mintsem egy árva hangot kiadjak. a diákoknak benne van a véréban az órán duruzsolás ösztöne, én nem hiszem el, hogy még veled se fordult elő soha. és ne felejtsd el, hogy az a borzasztó hangzavar, amit hallassz, sok ember együttes moraja. külön-külön ők se beszélnek hangosabban, mint ahogy esetleg néha te is szoktál. gimiben még nem kell itt ezen moralizálni, hogy húú hangzavar van. szted melyik középiskolában nincs? és mit vársz 18 éves emberektől? hol felnőttek ők szted?kissé koravén lehetsz. mi egyenesen visszaszóltunk azoknak, akik álszentül bekiabáltak, hogy "cssssssssssssssss":D

Egyetemen más a helyzet, aláírom. ott már nem szokás pofázni órákon. (bár ahogy a mai 1ső, 2odéveseknél tapasztalom, pár közös órámon nincs sok különbség az ő zsibvárásuk meg egy általános iskola 8.dikosai közt.

ez az órán való önfegyelem arról szól, hogy mennyire vagyunk felnőttek. egy gimistől meg ne várd, hogy felnőttként viselkedjen, még ha te annak is tartod magad.

2008. dec. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A tanár hibája. Aki nem tud érdekesen magyarázni, arra nem is érdemes figyelni.

Amúgy nem tudsz csinálni semmit.

2008. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a neked megfelelő suliba jársz. Én tanár vagyok, a másik oldalról ismerem a dolgot. Voltak sulik, ahol nem lehetett tanítani a hangzavartól, mert legjobb esetben is legfeljebb 1-2 ember akart tanulni. Máshol meg a gyerekek kérték, hogy több házi feladatot adjak, hogy hamarabb megtanulják a nyelvet. Még a szakközépben (ahol az órai cirkuszok mentek) volt egy fiú, aki okos és szorgalmas is volt, őt az osztályfőnöke vitette át a szüleivel egy jó nevű gimnáziumba. Vannak még iskolák, ahol a gyerekek között is van becsülete a tudásnak, tanulásnak. Ambíciózus gyereket nem ingyenmelegedőbe kell beiratni. Sajnos, amióta kitolták az iskolakötelezettség idejét, rengeteg olyan tanuló ül a középiskolákban, akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne ott.
2008. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Gimnáziumba járok, ennél nem tudom hogy úgymond hova mehettem volna 'jobb' helyre. Részemről nem álszentség, mert egy törin igenis figyelni akarok, és még érdekes is lenne az óra, arról már nem én tehetek, hogy erre sokan azt mondják, hogy minek megtanulni azt a sok hülyeséget, ami régen történt? Neharagudj, de ha szerinted jogos hogy egy 18 éves iszik, autót vezet, akkor némi felnőttség itt is elvárható lenne, nem?


Én is eljárok szórakozni, nem vagyok otthonülő stéber, de megvan bennem a kellő komolyság. Tudom, nem mindenki születik így, de azért lehet ezt tanulni.... (nekem meg a toleranciát kéne, tudom).


Na mindegy, ezt most csak eszembe jutott, további szép napot mindenkinek és boldog új évet!


(és első hozzászóló : egy éneken pl. tényleg nem mindenkinek érdeke hogy figyeljen, de amikor törin/magyaron, ami érettségi tantárgy, bizonyos dolgok csak órán hangzanak el és nincsenek a könyvben, akkor se érdemes figyelmi? Dehogynem.)

2008. dec. 31. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyertelmu a tanar hibaja, hogy ekkora hangzavar van az osztalyban egy oran. Keptelen fegyelmet tartani.

Elhiszem, hogy nehez kozepiskolaban tanitani, de nalunk is volt olyan, akinel a legy zummogeset meglehetett hallani, akkora csend volt, es volt olyan is, akinel szinte ettunk, ittunk oran! Es dumaltunk, es nevettunk, es blablabla... Mert a tanar sajat maga alig varta mar, hogy kicsengessenek, magasrol ejtett a tanitasra!!!

Szolj az igazgatonak, csak persze ebbol neked lenne hatranyod, mert erettsegin, tuti megszivatna a tanar, akivel a "gondod" van.

Nalunk a szigoru tanar azt csinalta, hogy aki pl.megfordult, azt abban a pillanatban megfeleltette! Aztan lehetett megbukni...Szoval tenyleg kuss volt az orajan, csak a diakra rakellett neznie. Megse utaltuk, sot o kapott tiszteletet.

Tehat egyertelmu, hogy a zaj az osztalyban a tanarnak a hibaja!

2008. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tedd azt amit én.

Ülj első padsorba :)

2014. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!