Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek az egyetemre, de...

Felvettek az egyetemre, de nem szeretnék oda menni. Ilyenkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvettek a Miskolci Egyetemre, viszont nem szeretném ott elkezdeni a tanulmányaimat. Néztem egy másik egyetemet ami Debrecenben van és oda szeretnék jelentkezni pótfelvételin.


Olvastam, hogy csak azok tudnak jelentkezni pótfelvételin akik vagy egyáltalán nem jelentkeztek sehova vagy nem vették fel őket.


Kérdésem az lenne, hogy ebben a helyzetben van bármi módja, hogy részt tudjak venni a pótfelvételin?



2023. júl. 26. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél oda menni, akkor csak simán nem mész el beiratkozni, viszont az a pótfelvételi után szokott lenni, szóval szerintem a pótfelvételi már nem opció idén. Javítsatok ki, ha tévedek!
2023. júl. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
"Olvastam, hogy csak azok tudnak jelentkezni pótfelvételin akik vagy egyáltalán nem jelentkeztek sehova vagy nem vették fel őket." Kérdés?
2023. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Írj debreceni egyetem tanulmàmyi osztàlynak h iva problemad, h magyon szeretnél oda mennni, lenne e módja h vhogy fogadjàk a kelentkezésef
2023. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen nincs! Ez nem valami kisbolt, hogy adjanak még egy kólát zárás után.
2023. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

"Olvastam, hogy csak azok tudnak jelentkezni pótfelvételin akik vagy egyáltalán nem jelentkeztek sehova vagy nem vették fel őket.



Kérdésem az lenne, hogy ebben a helyzetben van bármi módja, hogy részt tudjak venni a pótfelvételin?"


Miért lenne? A szabály az szabály. Ha egyetemre akarsz járni ideje lenne szellemileg felnőni olyan szintre hogy időben megfelelő döntéseket tudj hozni. Ez nem óvoda hogy szólsz az óvónéninek és elintézi. Majd jövőre jelentkezel fiam.

2023. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvettek valahová, akkor a pótfelvételi eljárásban nem jelentkezhetsz más helyre már az aktuális évben, a Szeptemberben induló képzésekre.
2023. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Még lehetett a felv. eljárás előtt módosítani. Miért nem tetted hamarabb?
2023. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként 7-esnek igaza van, ha ennyire azt érezted, hgy nem oda szeretnél járni, akkor miért nem döntöttél a módosítás mellet?


Innentől már csak két esélyed van, elmész arra a helyre, ahová felvettek, avagy jövőre, avagy a keresztféléves eljárásban átjelentkezéssel megoldod ezt a problémát.

2023. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem lehet tenni. Július 12-ig törölhetted volna a jelentkezésed és akkor lehetett volna pótfelvételihni. Ha július 12-én meg úgy gondoltad odamész, mi történt, hogy most ennyire nem akarsz?
2023. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pótfelvètelire csak az jelentkezhet akit nem vették fel egyik általa választott szakra, vagy egyáltalán nem jelentkezett.
2023. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!