Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha passzív vagyok (egyetemen),...

Ha passzív vagyok (egyetemen), akkor átsorolhatnak önköltségesbe? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Az őszi félévem nem sikerült jól, teljesen elment a kedvem ettől a szaktól, úgyhogy a tavaszi félévet most kivettem passzívnak, hogy ameddig eldöntöm hogy mi lesz (abbahagyom, kezdek egy másikat, teljes állás stb.) addig ne kerüljek át fizetősbe. Aztán tegnap küldtek egy emailt, hogy áttettek fizetősbe, mert az utolsó 2 teljesített félévet nézik, nem feltétlenül az adott évi 2 félévet...


Ilyenkor mit lehet tenni, vagy mi van? Melyik félévek után kell fizetnem? Az összes után? Hogyan tudom legkönnyebben otthagyni/abbahagyni ezt a szrt?



2023. júl. 27. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazán eljuthatnánk már arra a szintre, hogy ha valaki egyetemre jár, akkor alapvető információk birtokában van...


Igen, az utolsó két aktív félév eredményét nézik, még akkor is, ha közben passzívon voltál.

A már elvégzett féléveket nem kell újra kifizetned. Ha otthagyod a képzést, akkor az állam által rád költött tandíj felét kell visszafizetned (nyilván tandíjat csak az aktív félévre fizettek), de dönthetsz úgy is, hogy ledolgozod, ugyanazokkal a feltétekkel, mintha meglenne a diplomád. Ha másik képzésbe kezdesz, akkor ezzel egyelőre nincs dolgod.


Kiiratkozni bármikor ki tudsz.

2023. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szupi. Köszi a segítséget. Kicsit rápánikoltam. (Ez már a harmadik rossz hír amit kapok 3 napon belül, de akkor mégsem változtat olyan sok mindenen)
2023. júl. 27. 12:22
 3/3 anonim ***** válasza:
A kövi aktív félévet kell fizetned, tehát ha passzív maradsz, vagy kiíratkozol, akkor nem kell. De persze ha kiíratkozol és nem kezdesz új szakot, vagy nem találsz állást 6 hónap alatt, vissza kell fizetned a tandíjat.
2023. júl. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!