Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem Egészségügyi...

Miskolci Egyetem Egészségügyi szak - Ápoló szakirány levelező részéről vélemény?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Gyenge, színvonaltalan képzés egy alacsony színvonalú egyetemen. Elhelyezkedni el fogsz tudni mert kell a kórházakba az ember aki kimossa a fekáliás lepedőt.
2023. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás ápolónak ki fognak képezni, ebben nincs igazán nagy színvonalbeli különbség, mert sajnos magától a szaktól nem lehet túl sokat várni ma Magyarországon.


Ma az egészségügyben az általános orvos szak az egyetlen amit a szakma komolyan vesz. Ez nagyon nagy baj, mert egy jó dietetikus, gyógytornász, ápoló (stb.) nagyon fontos szereplő lehetne a gyógyításban, de jelenleg nem azok.


Elvileg az általános orvos szak mint képzési szint mesterképzésnek felel meg, tehát elvileg egyenrangú egy

-dietetikára épülő táplálkozástudományi mesterszakkal, vagy egy

-pszichológus mesterszakkal,

-egészségügyi szociális munkás mesterszakkal,

-komplex rehabilitáció mesterszakkal,

-radiográfia mesterszakkal, vagy

-klinikai laboratóriumi kutató mesterszakkal.


Sajnos csak elvileg.

2023. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Ma az egészségügyben az általános orvos szak az egyetlen amit a szakma komolyan vesz. Ez nagyon nagy baj, mert egy jó dietetikus, gyógytornász, ápoló (stb.) nagyon fontos szereplő lehetne a gyógyításban, de jelenleg nem azok."


Ez egyáltalán nem baj, hiszen ha szükség lenne az általad felsorolt "szakemberekre" akkor olyan megbecsülést élveznének mint az orvosok. Viszont mivel semmi szükség nincs rájuk, épp ezért értéktelenek és ennek megfelelöen alacsony a bérük is. Azért ha megvizsgálod gazdasági szempontból ezeket a végzettségeket, láthatod hogy egy bolti árufeltöltő vagy gyári betanított munkás is többet keres mint egy gyógytornász vagy dietetikus, aminek pusztán az az oka, hogy teljesen felesleges büfészakok ezek. Egy mesterséges intelligencia bármikor kiautomatizálja ezeket a szektorokat, még egy árufeltöltő is sokkal nagyobb értéket teremt mint ezek. Az ápolók pedig nagyon könnyen lecserélhetők, mert ahhoz sem kell túl nagy ész hogy egy lepeőd összehajtogass vagy 2 gyógyszert oda adjál a páciensnek. Egyedül az orvosok teremtenek értéket.

2023. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

A Miskolci Egyetem ETK nagyon toxic...ha kell a depresszió, ingyen kapod. Úgy tudom az egész egyetem az de mindegy

(Egy volt hallgató)

2023. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában vagy Amerikában az egészségügyi diplomások nagyon komoly önálló feladatokat látnak el, anyagi, szakmai és általános társadalmi megbecsültség mellett.


A magyar viszonyok az egészségügyben valóban nagyon orvoscentrikusak, de más szempontból is elmaradottak, feudálisak.

2023. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3-as, te egy tudatlan szerencsétlen vagy. Ha tudnád, mennyit dolgozunk az orvos helyett, mennyi orvosi feladatot látunk el. 2 szem gyógyszer meg lepedő? Adtál már be vért? Mértél már intracraniális nyomást, artériás vérnyomást, centrális vénás nyomást monitor segítségével? Tudod mit kell gyors mozdulatokkal az orvos keze alá adni egy intubálásnál? Jézusom... Ne találkozzunk soha. A szaros segged az orvos törli ki? Tudod, milyen amikor a jó kenőcs állagú szar a segged lyukában tanyázik órákon át, frissítve egy kis pisivel? Mondtad már azt gyermekét elvesztő szülőnek, hogy részvétem? Tudod, hogy hányszor van, hogy az orvost nem érdekli de minket igen? Hányszor adok saját felelősségemre fájdalomcsillapítót? Amivel megüthetem a bokám ha baj történne? Hát b@zd meg!
2023. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!