Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki olyan tantárgyból...

X0 kérdése:

Ha valaki olyan tantárgyból bukik, ami máshol nem kötelező, az átmehet máshova évismétlés nélkül?

Figyelt kérdés
NEM KONKRÉT eset! Aki X. évfolyamon megbukik egy tantárgyból, az évismétlés nélkül átmehet olyan iskolába, ahol X. évfolyamon az a tárgy nem volt kötelező? Példa: művészeti iskolából nem művészetibe, technikumban szakmai tárgyból bukásnál gimnáziumba, gimnáziumban olyan tárgyból bukás, mely technikumban nincs: nekünk például ének nem volt. Nyilván ekkor a szakmai tárgyakból vizsgázni kell. Azért kérdezem, mert amikor én jártam iskolába, nem hittan vagy erkölcstan, hanem hittan vagy semmi között lehetett választani, viszont egyházi iskolába is jártam, ahol kötelező volt a hittan. Nem buktam meg. Ha megbuktam volna, átmehettem volna nem egyházi iskolába? Tehát ott nem volt kötelező a hittan. 2000-ben érettségiztem egyébként. Köszi.

ápr. 27. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem új tanévben nem, mert a bizonyítványban nem lesz olyan záradék, hogy XI. osztályba léphet. Tanéven belül átvehetik.
ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, van valami szöveg a bizonyítványban arról, hogy teljesítetted-e az adott év követelményeit, vagy arról, hogy a következő évfolyamba léphetsz-e, ebből derül ki.


A gyakorlatban hallottam már olyanról, hogy megbukott valaki év végén, aztán a pótvizsgán is, de sikerült megdumálni a szülőkkel, hogy vigyék át másik suliba, akkor nem kell évet ismételnie - és így is lett.

ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az így technikailag lehetetlen, 2-es, nem kerülhet följebbi évfolyamba. Az történhetett, hogy beírtak neki egy kettest a javító vizsgára.
ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, úgy volt. Azzal a feltétellel, hogy átviszik máshova. És végül át is vitték (de hogy mi lett volna, ha az így bezsebelt kettessel mégsem hajlandóak átvinni...).
ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az "x" az ismeretlen lett volna, akkor legyen mondjuk Y, hogy ne keverjük a római számokkal! Szóval y. évfolyamról az y+1. évfolyamra a kérdés. A bizonyítványban 12. végén az van hogy érettségi vizsgát tehet, máshol y. évfolyam végén hogy az y+1. osztályba léphet. Amikor én jártam, tanév elején még 1.-nek nevezték, tanév közben változott meg 9. osztályra. Hogy akkor 8. végén mit írtak a bizonyítványba nem tudom, mert én 6 osztályos gimnáziumba jártam 2 évig, utána 4 osztályos szakközépiskolába mentem. Gondolom valami olyasmit írhattak be annak aki maradt az általános iskolában 7-8. osztályra hogy "középiskolába léphet".
ápr. 27. 20:38
 6/9 anonim ***** válasza:
9. évfolyamra
ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os: ha ez az 5-ös végére lenne válasz: akkor még 1.-nek hívták! 9. akkor még nem volt! 8. végén nem írnak be olyat, hogy az 1. osztályba léphet, mert az azt jelentené hogy kezdheti elölről a 8 évet! Így valami olyasmit írhattak hogy "középiskolába léphet". Mivel én 6 osztályos gimnáziumba jártam, nekem az volt benne hogy a 3. osztályba léphet. A következő évben már nyilván hogy a 10. osztályba léphet, hiszen ezt épp akkor vezették be, a tanév közben.
ápr. 27. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:

" akkor vezették be, a tanév közben"

A tanév közben? Tényleg? Miért volt olyan sürgős nekik?...

ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as: ezt kérdezd meg tőlük. Tanév közben szólt az osztályfőnök, hogy már nem 1. hanem 9. osztály vagyunk, többet én nem tudok.
ápr. 28. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!