Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy Romániából felvételizhessek magyarországi jogi egyetemre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy erdélyi diák vagyok, és bár még csak 10.-es, már nagyon gondolkodom, hogy milyen egyetemre menjek. Mindenképp Magyarországon szeretném folytatni tanulmányaimat, legjobban pedig a jog vonz, viszont a román oktatási rendszer miatt több hátránnyal is szembesülnöm kell: 1. nem fogok tudni emelt érettségit letenni (ami úgy látom legalább egy tantárgyból szükséges a joghoz), 2. mivel természettudományok profilú osztályba járok, nem fogok töriből érettségizni (csak emiatt pedig nem szeretnék osztályt váltani). Ha jól tudom, 11.-ben Magyarországon tudnék emelt érettségit rakni, akkor pedig azt töriből kellene, viszont erre mi a procedúra, milyen kérést kell lerakni hozzá, stb.? Ezentúl, van még valami, amiről nem tudok, és ami hátráltat ottani jogi tanulmányaimban? Vannak esetleg olyanok, akik olyan helyzetben vannak/voltak, mint én? Köszönöm szépen a válaszokat!

2023. júl. 28. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik gimibe jársz edélybe, de én például egy református iskolába voltam. Ez azért volt nálunk fontos tényező, mert nagyon sok vallásos intézmény külföldi partnerkapcsolatokat is ápol. Biztos vagyok benne, hogy ha katolikus vagy református iskolába jársz akkor fognak tudni segíteni még abban is, hogy mely iskolába menj majd érettségizni, ki fogad, kollégiumi ellátás pár napra stb.

Érdemes felkeresd az osztályfőnököd és kérd a segítségét, valószínűleg az iskola igazgatója tudni fogja mit kell tenni, mert közel sem egyedi a kérésed.

2023. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1: Köszi szépen a választ! Sima elméleti líceumba járok, nem feltétlen vallásos intézmény. Az oszimtól mindenképp érdeklődöm jövő tanév elején! :)
2023. júl. 28. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!