Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriába vagy Németországba...

Ausztriába vagy Németországba szeretnék továbbtanulni, mik kellenek ahhoz, hogy felvételizhessek állami egyetemre ott?

Figyelt kérdés
Angol és német képzések is érdekelnek, gondolkodtam azon is, hogy IB nemzetközi képzésre átmegyek egy másik gimnáziumba. Most kezdtem csak el utána nézni az egyetemeknek és minden más információnak, minden segítségnek és plusz információnak nagyon örülnék.

2021. jan. 10. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Dsh nyelvvizsga, ha nem vagy német.

De nekem az itteni oktatàssal 2015 óta nagyon rossza a tapasztalatom, amióta nincs tandíj. (Ez azt jelenti hogy nem 800 pl a vàrosunk egyetemén a félév mérnökin, hanem 350-400 valamiféle költségtérítés)

Azóta kataszttófa. Nappalin olyan mint régen a levelező volt.

2021. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
DSD II nyelvvizsga, legyen érettségid, viszont ott nincs ilyen pontszámítás. Van olyan egyetem pl Bécsben ahová bárkit felvesznek ingyen, ha van érettségije és nyelvvizsgája, viszont az első félévben vannak szórások. Pár ismerősöm ott tanul, ők nagyon nehéznek tartják, de persze ez egyetemfüggő.
2021. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!