Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor már nem kell...

Most akkor már nem kell nyelvvizsga a diplomához?!

Figyelt kérdés
Felvin nézegettem a leírásokat és eltűntek az idegen nyelvi-kimeneti követelmények. Akkor ez azt jelenti, hogy akik most 2023/24-es tanévet kezdik az egyetemeken, azokra már nem vonatkozik a korábbi nyelvvizsga-követelmény, ami a diploma kiadásának feltétele volt??

2023. júl. 28. 16:57
A kérdező szavazást indított:
Már nem kell nyelvvizsga a diplomához.
Kell nyelvvizsga a diplomához.
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Központilag volt korábban hogy melyik szaknál milyen és mennyi nyelvvizsga kellett, most meg már az egyetem hatáskörébe tartozik. Van ahol már nem kérnek semmit míg vannak olyan egyetemek amik bizonyos szakoknál ugyanúgy 2 nyelvvizsgát kérnek, adott intézménynél kell ezt megnézni.
2023. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"adott intézménynél kell ezt megnézni."


Értem, de hol érdemes keresni ezt az infót az adott egyetem honlapján belül?

2023. júl. 28. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan passz, minden egyetemnél más az oldal felépítése. Ha a karoknak külön oldala van ott kezdeném keresni és a képzések/szakok vagy hasonló nevű menüpontban egy leírást ami tartalmazza a kimeneti követelményeket.
2023. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as: oké, köszi!
2023. júl. 28. 18:31
 5/5 October15 ***** válasza:
A szak kimeneti követelményei érdekelnek téged. Ha megtalálod a szak leírását abban jó eséllyel benne lesz.
2023. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!