Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eligazodás (egyetemi) kollégiu...

Eligazodás (egyetemi) kollégium kapcsán? Pár kérdésem van, mert ideges vagyok:)

Figyelt kérdés

Először is, nem tudom, hogy együtt tudnék-e aludni 3 másoik szobatárssal. Nektek mi a tapasztalatotok? Ha mondjuk éjjelibaglyokat kapok szobatársnak, és én 10 körül megyek aludni, van esélyem aludni? Tudom persze, hogy embertől függ, de kíváncsi vagyok olyanok véleményére például, akik koli előtt féltek ettől, aztán később tapasztalták, hogy nem olyan vészes/tényleg nehéz éjjelibaglyokkal együtt élni. Nem volt még soha szobatársam, ezért nehéz elképzelnem.:(


Másik fontos kérdésem a személyes holmijaimat illeti: például benthagyhatom a fürdőszobában az arcápolási dolgaimat és biztos lehetek benne, hogy nem használnák? Vagy ilyenkor "minden mindenkié" és ami elöl van hagyva, azt illik "megosztani", így pl én is lenyúlhatnék máséból? Van testvérem, de mondhatni külön nőttünk fel, ezért az osztozkodás része a dolognak nem tudom, hogy lenne illendő, pláne egy koliban.


Ha minden pénteken mondjuk tervezek hazajönni, akkor szerintetek megoldható, ha nem mosok, hanem a szennyeseimet hazaviszem és otthon mosom ki? Vagy "kínos", ha a koszos ruháimat tárolom magamnál?


Ha van még kérdésem, úgyis írni fogok még kommentet, de egyelőre nagyon megköszönöm előre is, ha valaki válaszol ezekre, mert ezek a "legfontosabb" kérdéseim.



2023. júl. 31. 06:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3 évig voltam kolis. Nekem nem volt gondom.


Van tanuló, közös tér,az éjjelibaglyok kimehetnek. Minden megbeszélés kérdése, engem nem zavart ha felkapcsolt villany mellett tanult a szobatársam miközben aludtam. (3 szobatársam volt)


Nem tudom hogy vannak ott a mosdók, ha nem szobánként, akkor ne hagyd ott a dolgaidat, szobához tartpzó helyen hagyhatod bátran. Lehet kicsit lopnak majd belőle, ez emberfüggő, pl fogkrémet gyakran vettek tőlem, de ez nem volt zavaró.


Hazaviheted a szennyesd, de egy idő után ve fogod látni, hogy nem praktikus. Nem olyan bonyolult használni a mosógépet.

2023. aug. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Az együtt alváshoz nem tudok hozzászólni, ha lehet "válogatni" a gyerekek között, akkor olyat keress, aki szintén korán fekvő. A fürdőszobai dolgot én úgy oldanám meg, hogy egy neszeszerben tartanám a kényesebb dolgokat, és reggelente, este kivinném magammal, és visszatenném a szekrénybe. Ha rendszerető vagy, akkor nem gond, hogy a szekrénynek egy elkülönített részén tárolod a piszkosat.
2023. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!