Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor indul be az orvosi egyetem?

Mikor indul be az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felvettek a DE ÁOK-ra és lenne egy fontos kérdésem. Mikortól indul el úgy az egyetem, hogy azt mondjátok, hogy:igen, ez már durva? Hogy telik mondjuk az első pár hét? Első hónap? Tisztában vagyok vele, hogy nehéz lesz illetve, hogy folyamatosan készülni kell azért, hogy később egy fokkal kevesebb legyen a teendő és azzal is, hogy az orvosi egyetemre tanulni megy az ember, nem lazsálni.



2023. júl. 31. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megjártam a PTE és a SOTE első éveit is. A gyakorlatokon kötelező részt venni, 20% hiányzás a megengedett általában, ha egy alkalommal is többet hiányzol évismétlés. Ha egy kötelező tárgyad nem sikerül, 90%-ban évismétlés (ha nem engedélyezik a görgetést, általában nem)


Nem fogod érezni, hogy beindul, a szorgalmi időszak 14 hetében, viszont ha nem készülsz rendszeresen, mindenből hétről-hétre, akkor keserves lesz a vizsgaidőszak, vagy bukás is előfordulhat.


Azt ajánlom, hogy az első hónaptól vedd komolyan, és készülj, mert nagy az anyag.

Hajrá!

2023. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden erőmmel azon leszek, hogy tudjam tartani a lépést. Attól tartottam, hogy megszakadás lesz az eleje is a sok számonkérés miatt. Többen mondták már, hogy nyomni kell önszorgalomból, mert ha nem teszem, akkor a vizsgáknál nagy baj lehet.
2023. júl. 31. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegedről tudok nyilatkozni, nekünk a 6. héttől kezdődtek el a demonstrációk, addig semmi. Bejártunk előadásokra, gyakorlatokra, és minden másnap tiszteletünket tettük Szeged egyik vagy másik , egyetemisták körében népszerű vendéglátóipari egységben, éltük az életünket.

Aztán elérkezett a hatodik hét, azon a héten átestünk a tűzkeresztségen anatómiából, kémiából, sejtbiológiából és latinból is. Onnantól fogva tanultunk, mint a kisangyal.

Feltételezem, hogy a debreceni orvosin sem annyira más a helyzet (jó, nektek első félévben még nem lesz anatómia tudomásom szerint), az első heteket próbáld meg kiélvezni (persze tanulj is), az első ZH-k után ugyanis már nem leszel annyira szabad.

2023. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Debrecenben is lesz ebben az évben anatómia első szemeszterben, többen mondták már, 4 féléves lett. Akkor az első 2-3 hétben próbálom kiélvezni az egyetemista életet, meg mindent kevesebb tanulással, aztán padlógázzal.
2023. júl. 31. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, erről lemaradtam, úgy látszik akkor Debrecenben is volt curriculum reform. :D Kitartást az egyetemhez!
2023. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
13 évvel ezelőtt a SOTE-n a hatodik héten volt az első anatómia demonstráció, és valamikor akkortájt a kémia is. Az ötödik héten már rendesen éreztem, hogy itt nem viccelnek. A gondoskodóbb tanárok viszont már a második héten írattak egy-egy röpdolgozatot anatómiából, hogy az elejétől vegyük komolyan, és ez segített. Csak a miheztartás végett: bemész egy keddi napra, végighallgatsz egy anatómia előadást és gyakorlatot, és kapsz a nyakadba 100 oldal olvasnivalót. Aztán csütörtökön megint, és így tovább. És nem csak anatómiát kell tanulni.
2023. aug. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtem az utolsó évemet Pécsett , de szerintem nincsenek nagy különbségek az egyetemek terén. Nekem a fokozatosság vált be . Mai napig így tanulok. Első napokban csak ismerkedem a tanulással , tehát beszerzek a szükséges jegyzeteket, könyveket , olvasgatom őket. Első héten érdemes bejárni minden órára , utána viszont érdemes szelektálni. Sok időt lehet spórolni a kihagyott előadásokkal. Helyettük én reggel már leültem tanulni .

Tanulás mellett viszont érdemes élni is, programokra járni , új ismeretségeket szerezni. Később ezekbe lehet kapaszkodni. Én pl.első napomat három óra alvással indítottam, mert buli volt vasárnap este/ hétfő hajnalban. :D Aztán mentünk csütörtökön is azon a héten.

2023. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!