Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógia vagy tanító...

Gyógypedagógia vagy tanító szak a jobb? Minden szempontból érdekel.

Figyelt kérdés
Melyik a nehezebb? Melyikkel jobb aztán elhelyezkedni?
2023. júl. 31. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A tanító szak nehézségéről annyit jó tudnod, hogy ez Magyarországon rendkívül egyetemfüggő. Vannak nagyon gyenge helyek (pl. Jászberény, Baja), ahol csak annak nem sikerül végigcsinálni a tanító szakot, aki tényleg semmit nem tanul, és vannak erősebb, nehezebb, színvonalasabb képzőhelyek is (pl. ELTE).


Elhelyezkedni mindkét diplomával viszonylag könnyű, bár ha mondjuk egy kisebb városban élsz, akkor némi szerencse is kell, hogy helyben vagy a közelben találj végzés után munkahelyet.


Arra azért ügyelj, hogy a gyógypedagógia szakon ne a pszichopedagógia szakirányt válaszd, hacsak nincsenek kötélből az idegeid, mivel ez a szakirány a viselkedési zavarokkal diagnosztizált tanulók neveléséről és oktatásáról szól. Elhelyezkedés szempontjából szerintem legjobb a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány, mert rengeteg a diszkalkuliás és diszlexiás gyerek még a normál iskolákban is, akik speciális fejlesztést igényelnek. Úgyhogy ha gyógypedagógiára mész, akkor olyan egyetemet válassz, ahol van tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány is (ez a felvi.hu-n a lábjegyzetben látható).

2023. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy sérült gyerekekkel szeretnél-e foglalkozni vagy nem.
2023. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gyógypeden csak tanak-os vagy logopédia irány érdekel, mással nem szeretnék foglalkozni.

Van gyerekem, érintettség is van, tehát tudom, hogy mivel jár.


Győrt néztem egyébként elsősorban mindkét szaknál.

Tanítóra egyszer már jártam időszámításunk előtt, csak akkor abbahagytam sajnos még az elején.

2023. júl. 31. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Beszédhibás gyermek jóval kevesebb van, mint diszlexiás és diszkalkuliás, így iskolai elhelyezkedés szempontjából előnyösebb a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány. A logopédia előnye pedig az, hogy azzal pedig egyéni vállalkozóként lehet jobban érvényesülni: ki lehet járni beszédhibás gyerekekhez egyéni fejlesztésre óradíjért, amennyiben egy olyan településen kezdesz praktizálni, ahol még nem dolgozik túl sok logopédus.
2023. aug. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vannak azért bőven, de gyerek is akad. A mi logopédusunk 4000-et kér félóráért. A többi fejlesztőnk 5-6000 óránként. Részképességzavar miatt járunk, a diszek is ide tartoznak.


Köszönöm a segítségeket, átgondolom!

2023. aug. 1. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!