Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biztosítási és pénzügyi...

Biztosítási és pénzügyi matematika MSc mennyire nehéz PSZ után?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egy szinten vannak, de alapvetően teljesíthető kitartással?


Mekkora matematikai alap kell hozzá?


Mennyire kell matekból jó képességűnek lenni hozzá?


Az 1. félévben a tárgyak fele felzárkóztató matekból a gazdasági szakokról érkezetteknek, ezek segítenek megadni az alapokat? Figyelembe veszik, hogy ezekről a szakokról kisebb matektudással jönnek?


(Előtte könyvekből, online kurzusokból tanulnék néhány témakört, pl. differenciálegyenletek.)



2023. aug. 1. 06:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kitartással bármi teljesíthető szerintem. De mielőtt belevágsz azért nézd meg, hogy matekból mire vállalkozol.

Ez pl. az ajánlott irodalom az első féléves “felzárkóztató” differenciálegyenletekhez.

[link]

2023. aug. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Baluba ***** válasza:
100%
Röviden: nagyon nehéz. Ha nem voltál könnyedén 5-os a PSZ matekos tárgyakból, akkor szerintem meg sem érdemes próbálni.
2023. aug. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
PSZ-en csak a zh-kra készültem, azokra is csak 1 napot, és simán 5-ös lettem a matekos tárgyakból. Viszont nagyon könnyen voltak oktatva, kb. a szak fele 5-ös lett.
2023. aug. 1. 07:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ezért beetetés, hogy teljes kredit beszámítással lehet odamenni psz-el, mert egyszerűen kevés hozzá. Ez egy tök jó msc, csak éppen a matek szakosoké nagyjából. Egy végzős csaj mesélt valahol, mondta, hogy a matek szakosok is van, hogy a felvételinél inkább a fele közgáz fele matek feladatsort választják inkább a csak matek helyett.

Nézd, te döntésed, de bennem felmerül, hogy ki akar ezzel kínlódni, ha egyébként psz-es diplomával rengeteg más lehetőséged van.

2023. aug. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pénzügy MSc-n kívül esetleg tudsz jó alternatívát?
2023. aug. 1. 08:41
 6/6 anonim válasza:
100%
Matekról jött BPM-esként is szenvedés ez a mester, de ha elég szorgalmad és kitartásod van, akkor egy sikeres felvételi után el tudod végezni a szakot, ha beleteszed magad maximálisan.
2023. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!