Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell ehhez elvegeznem?

Mit kell ehhez elvegeznem?

Figyelt kérdés
Pszichiáter szeretnék lenni mit kell ehhez elvegeznem?

2023. aug. 1. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Általános orvos, aztán pszichiáterként szakosodni.
2023. aug. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es válaszadó miért lett lepontozva?

Leírta az igazat. A pszichiáter orvos, aki pszichiátriából/elmegyógyászatból szakvizsgázik.

A pszichológus bölcsész.

Előbbinek van gyógyszerírási jogosultsága, utóbbinak nincs.

2023. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es ez hany év?
2023. aug. 1. 10:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alaphangon 10 év szerintem.
2023. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es a pszichologus?
2023. aug. 1. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 év egyetem + szakvizsga (kb. 3 év)
2023. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha pszichiáter akarsz lenni: 6 év orvosi egyetem + 5 év rezidensképzés után lehetsz pszichiáter szakorvos.

Ha pszichológus: 5 év egyetem után lesz egy kb. semmire sem jó pszichológus diplomád + 3 év után lehetsz tanácsadó szakpszichológus vagy munka- és szervezetpszichológus - de ezekkel mentális betegekkel elvileg nem foglalkozhatsz, ha ezt szeretnéd, akkor 4 év után lehetsz klinikai szakpszichológus.


Az orvosi sokkalta nehezebb, viszont már rezidensként jól keresel, a pszichológusokat visuont anyagilag szárazra facsarják a képzésük során.

2023. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ahhoz, hogy pszichologuskent mentális betegekkel is foglalkozhassak 12 évet kell tanulnom?
2023. aug. 1. 19:39
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
5+4 évet (pszichológia szak + klinikai szakpszichológus képzés), de ha jól akarsz keresni, ahhoz vagy jó összeköttetések kellenek, hogy az egészségügyben orvosi bértábla szerinti fizuval dolgozhass, vagy a gatyádat kell mindenféle módszerspecifikus képzésre költened, miközben mondjuk tanári bértábla szerint (= éhbérért) güzülsz iskolapszichológusként.
2023. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!