Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha olyan tantárgya...

Kisdork1 kérdése:

Mi történik ha olyan tantárgyat választok 5. tantárgynak az érettségin amit az adott egyetem nem fogad el?

Figyelt kérdés

Akkor azt a tantárgyat nem számítják bele az érettségi átlagba? Vagy nem is jelentkezhetek akkor oda?

(2024-es felvételi rendszer)



2023. aug. 2. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze hozzzá.


A kötelező tárgyak között is van olyan, amit nem fogadnak el mindenhol.

2023. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van másik érettségid, amit elfogadnak felvételi tárgynak, akkor nem számít. Én pl. angollal és törivel felvételiztem, mindegyik kötelező tárgy volt. Az 5. érettségimet csak az érettségi átlagnál vették figyelembe (hiszen azt a bizonyítványban szereplő eredményekből számítják), de azon kívül nem érdekelt senkit.
2023. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az 5. tantárgyat csak az érettségi átlagba számítják bele, de az is meg van határozva hogy ezek milyen tantárgyak lehetnek. Pl a BGE-nél az 5. tárgynak választható tantárgyak listájában nincs benne a hittan. Akkor mi történik ha én mégis hittanból érettségizek?
2023. aug. 2. 11:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Pl a BGE-nél az 5. tárgynak választható tantárgyak listájában nincs benne a hittan."

. Ez hol van így leírva?

2023. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az egyetem oldalán, a 2024-es felvételi követelményeknél
2023. aug. 2. 12:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Pl a BGE-nél az 5. tárgynak választható tantárgyak listájában nincs benne a hittan."

Ez nem az érettségi átlagra vonatkozik, hanem a tanulmányi eredménybe beszámítandó osztályzatokra.

Az érettségi átlagot az érettségi biziben lévő eredményekből számítják: matek, magyar, töri + 1 nyelv + egy bármilyen egyéb tárgy.

2023. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6: nem, tényleg ez a baromság van, amit a Kérdező ír, legalábbis ha szó szerint veszem:

"A jelentkező érettségi bizonyítványában szereplő érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, illetve az idegen nyelv hiánya esetén egyéb érettségi vizsgatárgy) és egy választható érettségi vizsgatárgy legjobb százalékos eredményeinek átlagát kell egész számra kerekíteni. Az érettségi bizonyítványban szereplő eredményekből összesen legfeljebb 100 pont számítható.


A BGE szakjaira történő jelentkezéshez választható érettségi tárgyakat a lap alján lévő melléklet tudományterületenként tartalmazza."


Más kérdés, hogy a felvi.hu-n azt látom, hogy ez tantárgylista csak az évvégi eredményekre vonatkozik:

"A tanulmányi pont két részből áll: középiskolai osztályzatok (100 pont) és érettségi átlag (100 pont). A felsorolás azt tartalmazza, hogy a középiskolai osztályzatok során (max. 100 pont) a kötelező tárgyak (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem és egy idegen nyelv) utolsó két tanult évvégi két osztályzata mellett, az adott felsőoktatási intézmény, hogy melyik ötödik tantárgy tanult utolsó két évvégi osztályzatát veszi figyelembe képzési területenként."


Biztosat az intézmény tud mondani. Egyébként a logikus az lenne, hogy ha tanulmányi pontok nem számíthatók, akkor az érettségi pontokat duplázzák.

2023. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7-es, hát ez újdonság számomra.

Ebben az esetben akkor valóban úgy tűnik, hogy akinek nincs olyan 5. érettségi tárgya, amit elfogadnak az érettségi átlaghoz, annak csak a duplázás marad, mint lehetőség.

De azért elég sok tantárgyat elfogadnak, így talán nem fog túl sok mindenkit érinteni.

2023. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most csak az egyetem tudná megmondani neked. Teljesen új rendszer, jövőre lesz először, egyetemenként változó. Eddig nem így volt, ez az amit biztosan mondhatunk.
2023. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Írj az egyetemnek, kérdezd meg, az a biztos
2023. aug. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!