Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik budapesti gimnázium?

Melyik budapesti gimnázium?

Figyelt kérdés

költözés miatt iskolát kell váltanom Budapestre, 11. évfolyamot fogom kezdeni. eddig általános gimnáziumra jártam, tehát gimnáziumban szeretném folytatni. a 10. évvégi átlagom 3,85

szerintetek melyik budapesti gimnáziumba vennének át?



2023. aug. 2. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


A 6 és 8 évfolyamos gimiket nem javaslom ilyen átlaggal, de azért próbálkozhatsz ott is. Szerintem az új lakóhelyed környékén keress gyengébb gimiket!

2023. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet mást tenni, mint hogy augusztus közepe után, amikor már benn vannak a tanárok és a vezetők a gimnáziumokban, egy-két nap alatt, a szüleid gyorsütemben körbetelefonálják az igazgatókat, hogy hol van szabad hely valamelyik osztályban, hova tudnának átvenni. Mivel kiskorúnak számítasz, csak a szüleidnek van joga érdeklődni és átiratni téged, neked iskolaváltásban intézkedni egyáltalán nincsen jogköröd. Nyilván a választott nyelvektől is függ, hogy hova vehetnek át. Valószínűleg nem lesz túl sok választási lehetőség.
2023. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

nagyon tudatlan vagyok a pesti sulikkal kapcsolatban, esetleg tudnátok név szerint írni 1-2 iskolát ahol érdemes lenne próbálkoznom? mindegy, hányadik kerület :)

2023. aug. 4. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Az #1 válaszoló által megadott linkről megnyíló oldalon elérhetők a budapesti gimnáziumok honlapjainak a linkjei. Én azt tanácsolom, hogy a szüleid a budapesti lakhelyetek kerületében és a szomszédos kerületekben érdeklődjenek első körben, és csak azután érdeklődjenek máshol, ha ezekben nem sikerül találni. Valószínűleg nem vagy tudatában annak, hogy Budapesten egymástól távoli kerületek bizonyos pontjai között tömegközlekedéssel akár két óra is lehet az út. Ha tehát nem akarsz minden nap hajnali 5-kor kelni, és napi négy órát utazással eltékozolni az életedből, akkor közeli iskolát kerestess a szüleiddel magadnak.
2023. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!