Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eger Segítő Szűz Mária Kollégi...

Eger Segítő Szűz Mária Kollégiumról vélemények?

Figyelt kérdés
Esetleg valamelyikőtök lakott is ott? Bármi infó érdekel róla.

2023. aug. 2. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak a neten nézegettem a honlapot. Nagyon szimpi nekem. Te megtudtál valami közelebbit?
2023. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, igen, sikerült megtudnom közelebbi infókat is, mivel szeptember óta itt vagyok kolis :D

Nagyon nyugodt, csendes és tiszta koliról van szó

Számomra az egyetlen hátránya, hogy mindegyik egyetemi épület 15-25 percnyi sétára található, de legalább nem kell hegyet mászni, mint a Leánykásoknak

Valószínűleg nem mindenkinek való egyébként a hely, aki féktelen bulizásra vágyik, annak nem ajánlom, de aki egy nyugodt és olcsó szállást szeretne annak tökéletes

Nem feltétel, hogy vallásos legyél, de az év során van néhány program, amin kötelező a részvétel és ezek a programok általában vallásos témájúak és a nővérek szervezik, tartják, de ezen kívül semmivel sem szigorúbb, mint egy hagyományos kollégium

A nővérek egyébként nagyon barátságosak és közvetlenek

Az elsősök mind a felsőbb szinteken laknak, ahol 4 ágyas szobák vannak, szintenként pedig van közös fürdő és konyha

Te is ide szeretnél jönni következő évtől #1?

2023. okt. 28. 01:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Jujjj de jó,hogy rád találtam.

Igen oda szeretnék menni. Nekem pont bejövősebb a csendes környezet. A bejutásról írnál kérlek? Mik a feltéletek? Nem sok a 100 fő. Ezt olvastam a befogadóképességről.

2023. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A felvételinél nincsen különösebb feltétel vagy pontrendszer, mint más kollégiumok esetében, nem nézik a jövedelmi helyzetet, a felvételi pontot, a távolságot a lakóhelytől stb.

E-mail-en kersztül kellett jelentkezni egy megadott időpontig (valamikor augusztus közepéig). Elküldték a házirendet és a kollégiumi szabályzatot, hogy vállalom -e a feltételeket (hajnali 2 és 5 között nem lehet ki-bemászkálni az épületből, este 10-től nem lehet hangoskodni és néhány kötelező programon részt kell venni az év során; ismerkedési est, karácsony, húsvét, hálaünnep, Don Bosco ünnep és egy 9 alkalmas közös beszélgetés) és utána behívtak egy személyes beszélgetésre. Egy rövid, általános beszélgetés után (hol laksz, milyen szakon fogsz tanulni, miért pont Egerbe jöttél, miért ebbe a koliba szeretnél lakni) már alá is írtuk a bentlakási szerződést a kollégiumot vezető nővérrel. Utána körbe is vezettek az épületben, minden közös helyiséget, konyhát, mosodát, udvart, kápolnát, könyvtárat megmutattak és megnéztünk kétfajta szobát is.

A 100 fős befogadóképesség tényleg nem annyira sok, de nem állítanak sorrendet a jelentkezők között, szerintem amilyen sorrendben jelentkeznek, úgy kerülnek felvételre. Aki jövő tanévben is itt szeretne lakni, annak valamikor tavasszal kell jelezni, úgyhogy kb. a fele hely ki is esik az elsősöknek. Ha jól számolom idén 40 elsős lett felvéve. Aki lecsúszott a helyről, az várólistára kerül és ha valaki még sem költözik be vagy otthagyja az egyetemet, akkor a várólistásoknak szólnak. Most szemptember végén, október elején többen is így tudtak beköltözni.

2023. okt. 30. 23:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm,hogy ezeket leírtad. Közben én is érdeklődtem emailben.megyünk májusban személyes találkozóra,így ahogy írtad is.

Még annyit kérdeznék,h a szobák milyenek? Ketten mennénk a barátnőmmel.

okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És pl.van olyan,hogy bizonyos időintervallumban nem lehet ki-be menni.pl.ha elmennék a barátaimmal egy moziba vagy színházba.Ilyesmire gondolok.
okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen.

Az elsősök 4 ágyas szobába kerülnek, minden szobához 2 ajtó van, 2 mosdókagyló és 2 szekrény, illetve minden ágyhoz van egy íróasztal és egy szék. A konyha és a fürdő az közös más szobákkal, szintenként.

Dehogy nincs ilyen, csak annyi, ahogy fentebb is írtam, hogy hajnali 2 és 5 között nem lehet ki-bemászkálni, ami azt jelenti, hogy ebben az intervallumba nem jöhetsz haza vagy mehetsz el, de ha ilyen sokáig szeretnél kimaradni és pont 2 és 5 között jönnél vissza, akkor nem kötelező visszamenni a koliba, nyugodtan alhatsz máshol, barátoknál. Egyébként akkor jösz-mész amikor akarsz, bármikor haza is mehetsz ez már nem középiskolás koli, nem foglalkoznak vele, hogy mikor mit csinálsz.

nov. 1. 00:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a segítségedet! Nagyon hálás vagyok érte.

Későbbi években vajon lehetséges,hogy ketten legyünk a barátnőmmel egy szobában? Én nagyon félek ettől. Hangosan szoktam tanulni. Próbáltam más techikákat de eddig ez volt a legeredményesebb.

nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze, sőt, amikor a második éveteket fogjátok kezdeni, akkor automatikusan lekerültök az első két szintre, ahol 2 ágyas szobák vannak, külön fürdővel, WC-vel.


Ha hangosan tanulsz és az zavarná a többi szobatársadat, akkor nyugodtan kimehetsz bármikor valamelyik tanulószobába vagy az épületen belüli kis könyvtárba, ezek általában mindig üresek, max. 1 ember van bent.

nov. 7. 07:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!