Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az állatkertben dolgozó...

Az állatkertben dolgozó állatgondozóknak milyen diplomàjuk van?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is àllatokkal dolgozni pl tigris meg ilyenek. Mindenhol azt olvasom hogy diploma kell hozzá, de milyen? Vagy itt állatorvosi diploma játszik csak?
2023. aug. 3. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem egyet, ő vadgazdamérnök.
2023. aug. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Az állatkerti állatgondozáshoz nem szükséges diploma, bár nyilván ha valakinek mondjuk állattenyésztő mérnök végzettsége van, az előny lehet az elhelyezkedésben. Van kimondottan állatgondozó szakképzés is, amely csak egy féléves gyorstalpaló tanfolyam, ez is elég lehet, hogy valaki el tudjon helyezkedni.
2023. aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ismerosom pecsi allatkertben dolgozik, o biologiat vegzett itt pecsen a ttk-n es oda helyezkedett el!
2023. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha menhely (kutya, macska), akkor a az állatgondozói szakkepesites elég ,de olyan is halottam már, hogy anélkül is elhelyezkedett. Kipróbálták látták, hogy szereti és ért az állatok nyelvén és ez számított, nem az, hogy legyen papír. Persze dolgoznak ott állatorvosok is, nem csak kifejezetten orvosként.

Ha állatkert, vagy gazdálkodásban szeretnél dolgozni, ott is sokat számít az állatokkal kapcsolatos viszony, de ott már, azért elvárják hogy legyen állatgondozói képesítés, esetleg örülnek, és előnyt jelent valami diploma, például állattenyésztő mérnök is hasonlók.

2023. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Megkérdezhetem, hogy aki a #2 válaszomat lepontozta, az miben nem ért egyet velem? Az állatkertekben az állatokat naponta etető, itató, gondozó (pl. a testüket tisztító), és a ketreceket tisztán, rendben tartó fizikai munkások többségének egyáltalán nincs diplomája, ugyanis egyszerűen ilyesmi nem követelmény ezeknek az állásoknak a betöltéséhez. A munka jellege egyszerűen nem olyan, amihez ennyire magas szintű tudás kellene. Ezeket az előre kiadott utasítások alapján rutin fizikai munkát végző munkásokat nem szabad összekeverni azokkal a komoly szakemberekkel, akik döntéseket hoznak például arról, hogy mivel etessenek egy állatot és miből mennyit kapjon, illetve hogy milyen vizsgálatokat mikor végezzenek el az állatokon. Ezt a kétfle munkát nem szabad összekeverni. Nem a zoológus vagy az állatorvos fogja az elefántoknak minden nap vödörben kihordani a táplálékot, az ürüléküket kihordani, vagy slággal locsolni őket. Ahhoz kell komoly szakértelem, ami a nem rutin jellegű döntéshozásokhoz kell.
2023. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

#2 és #5 voltam. Láthatóan a válaszaimat nem kedvelők nem akarnak érvelni velem, helyette csak a lepontozást választják. De ez érthető is, mert amit írtam, az ellen nem is léteznek érvek: az állatkerti állatgondozói munkához nem szükséges diploma, elég egy szakképesítés. Az állatkerti gondozás hétköznapi gyakorlata maga ugyanis egy gyorsan elsajátítható fizikai rutinmunka. Éppúgy, mint ahogy egy birkatelepen sem az állattenyésztő mérnök fogja a birkákat etetni, itatni és nyírni, hanem a szakmunkások, az állatkertben sem az egyetemi végzettségű zoológus fogja ezeket a napi rutinfeladatokat elvégezni. Ő csak felügyel, vizsgálódik, döntést hoz, és szükség esetén beavatkozik, utasításokat ad ki. Ez az állatkertek működésének kőkemény realitása, akár tetszik, akár nem. Ettől persze ha valaki diplomával is állatgondozó munkás akar lenni, megteheti, de ezért nincs szükség egyetemre járni. Az állatkertekben a döntéseket meghozó diplomás zoológusok és állatorvosok nem ezeket a mindennapos gondozói rutinfeladatokat végzik.


A kérdezőnek azt tanácsolom, hogy ha nem hisz nekem, hívja fel bármelyik magyarországi állatkertet, vagy írjon emailt nekik, s kérdezze meg, hogy milyen végzettséget várnak el az állatgondozóiktól.

2023. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!