Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szemüveges vagyok és -4...

Ha szemüveges vagyok és -4 dioptriám Van, arra kapok az egyetemen plusz pontot szoc támnál vagy a koli jelentkezésnèl?

Figyelt kérdés
Az ELTE-n

2023. aug. 4. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Miert kapnal? Siman csak rovidlato vagy, nem vak vagy gyengenlato.
2023. aug. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Természetesen.

Mi több, az egyetem állja a lézeres látásjavító műtétet is, ha esetleg arra volna igényed.

2023. aug. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom miért kell ilyen stílusban válaszolni. Teljesen jogos a kérdés, PTE-n például jár pont arra, hogyha valaki szemüveges.


Kérdező, én nem az ELTE-re járok, így nincs pontos infóm, de a honlapjukon egy ilyen dokumentumot találtam: [link]

Ez alapján sajnos itt nem adnak pontot a rövidlátásra, de esetleg kérdezz rá a HÖK-nél, hátha ez már elavult információ.

2023. aug. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
3, PTE-n se szemüvegre jár, hanem érzékszervi fogyatékosságra.
2023. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
#3 Van egy olyan megérzésem, hogy pl. a vakok az ELTE-n is kapnak. De itt nem arról van szó. Ha minden szemüveges kapna pluszpontot, a hallgatók legalább fele alapból magasabb pontszámról indulna, mert rengeteg embernek van szemüvege vagy kontaktlencséje. Köztük nekem is (közel olyan erős, mint a kérdezőnek). De egy koli jelentkezésnél marha igazságtalan lenne ezt figyelembe venni, amikor 150-200 km-re lakó emberek így sem biztos, hogy bekerülnek.
2023. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Imádom ezt az oldalt, komolyan.. Mielőtt lepontozzátok a választ igazán utánanézhetnétek, hogy mi az igazság. PTE-re járok, már 5x beadtam ezt a szociális helyzetet felmérő lapot, csak tudom mire adnak pontot..

Egyébként szerintem abszolút nem igazságtalan, hogy jár érte pár pont a szociális ösztöndíjnál, mert ott azt kell felmérniük, hogy a hallgatónak milyen költségei vannak. Nekem például még mindig annyit romlik a szemem, hogy évente új szemüveget kell csináltatnom és mivel cilinderes is vagyok, ezért nem tudom megvenni a bolti olcsó szemüveget, mindenképp optikában kell csináltatnom, ami ha csak lencsét csináltatok, akkor is alaphangon 50 ezer körül kezdődik.


Ha nekem nem hisztek, akkor tessék, nézzétek meg: [link]

III./b) A pályázó szemüveges/kontaktlencsét

hord (2. oldal) igen: 2 pont, nem: 0 pont (8. oldal)

2023. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Ha vak lennél, akkor fogyatékkal élőként kapnál rá, de szemüvegre nem. Akkor mindenki az lenne. Volt olyan, aki dióallergiára akart szoctámot kérni, mert ez neki hátrány az életben és úgy gondolja, emiatt rászorul. Ilyenre nem lehet.
2023. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen nem adnak, ELTE-n se. De ahogy valaki fentebb írta, ilyen is van, a PTE-n 2 pontot ér.
2023. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Drága a szemüveg. -3 as 130ezer .
febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!