Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell-e visszafizetnem az...

Kell-e visszafizetnem az állami támogatású képzésem?

Figyelt kérdés
MATE-n tanulok tájk szakon. 3 félévet tanultam, de mivel az egyik tárgy nem ment, így a 4. félévem passziváltattam. Szeretnék szakot váltani, most szeptembertől újra tanulni. Kérdésem az volna, hogy kell-e bármit akár az egyetem, akár az állam felé visszafizetnem, hogy ha más területre megyek tanulni. Hnap, 6.-ig van a pótfelvételi határidő és valószínűleg egyetemet is cserelnék.

2023. aug. 5. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Úgy tudom első félév ingyenes, a többi félévet pedig vissza kell fizetni, ha ott hagyod. De lehet csak évekkel ezelőtt volt így, amikor még én tanultam, azóta változhatott.
2023. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
Ja tovább olvasva a kérdésed: Ha más szakon mész tovább tanulni, akkor nem kell visszafizetned, csak ha nem tanulsz semmit már.
2023. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!