Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kaptam munkaviszony-fenn...

Miért kaptam munkaviszony-fenntartási kötelezettséget?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy szakot, 2 félévet teljesítettem, majd 2 félévet passziváltattam (a 2021/2022 I. és II. félévet), ezek után pedig 2022 szeptemberében elkezdtem egy másik szakot, az előzőről pedig kiíratkoztam. Most mégis érkezett az ügyfélkapumra egy munkaviszony-fenntartási kötelezettségről szóló határozat (2025-ig tartó határidővel), holott én teljesen biztos voltam benne, hogy ha még abban az évben kezd el az ember egy másik szakot, amelyikben ez előzőt otthagyta, akkor az előzőt nem kell visszafizetni. A mostani szakom szeretném elvégezni (és utána persze minden elhasznált félévet ledolgozni), viszont 2025-ben még bőven tartani fog.

Úgy tudom, az első szak jogviszonyának megszűnését követő egy éven belül kell elkezdeni a másodikat, hogy ne legyen fizetési kötelezettség. Az második szakon a jogviszony 2022 augusztusában jött létre, az első pedig 2022 szeptemberében szűnt meg, ha pedig valamilyen furcsa okból kifolyólag megszűnésnek számítana a jogviszony szüneteltetése is, ez 2021 szeptemberében történt, tehát mindenképpen egy éven belül vagyok, most mégis 300 munkanap vagy 600 000 Ft tartozásról kaptam értesítőt.



2023. jan. 30. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell visszafizetni, csak ledolgozni
2023. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot biztos ami biztos, lehet nem látják hogy még mindig tanulsz. Elméletileg nem jogos amit küldtek de majd mondanak rá valamit
2023. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Az oklevélszerzési kötelezettség teljesítését a szakváltás nem korlátozza. A szakváltás a képzés munkarendjének, nyelvének, helyének megváltoztatásával vagy átvétellel valósul meg. Továbbá 2015. szeptember 1-jétől a 2019/2020. tanév tavaszi félévéig szakváltásnak minősült a képzés megszűnését követő egy éven belül teljesített beiratkozással, felvételi eljárás alapján keletkezett új képzés is. Szakváltás esetén a feltételek teljesítése szempontjából az újabb szak képzési ideje, képzési költsége az irányadó. 2020. január 1-jétől alkalmazandó szabályozás alapján, ha az oklevélszerzési kötelezettség nem teljesül, a (volt) magyar állami ösztöndíjas hallgató köteles az általa magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani az adott képzés megszűnésének napjától számítva a magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő két éven belül. Azon (volt) magyar állami ösztöndíjas hallgatóknak is hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettsége keletkezik, akiknek az oklevélszerzési kötelezettség nemteljesítése miatt 2019. december 31-ig visszafizetési kötelezettség nem lett megállapítva."


Ez alapján 2020-ban törölték volna? Nem számít szakváltásnak az egy éven belüli újrafelvételizés? Egész idáig nem hallottam erről sajnos. De ha így van és jól olvastam lehet kérelmezi a munkavállalási kötelezettség felfüggesztését, amíg valaki tanul.

2023. jan. 30. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, az első szak jogviszonyának megszűnését követő egy éven belül kell elkezdeni a másodikat, hogy ne legyen fizetési kötelezettség"

Hát nem tudom, én az ELTE-t 4 félév után hagytam ott, a Károlit meg 1 félév után. Utána jött a papír, hogy ejnye bejnye, dolgozzam le. Én utána munkába is álltam, tehát aztán végül 2020-ban jött a papír, hogy teljesítettem mind a két szak visszafizetését. 2019-ben meg elkezdtem egy harmadik egyetemen egy harmadik szakot.

2023. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!