Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan áll össze a kredit az...

Hogyan áll össze a kredit az egyetemeken?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy félévenként 30-at kell csinálni, összesen 180-at, és szabadon választottnak egy félévben minimum 10-nek kell lennie. Akkor a kötelezőnek is van minimuma? Vagy csak azt veszem fel, ami kötelező és az első félévben ajánlott? Ezek mellett van más, amit jó tudni a kreditekről?

Bocsi, ha hülye a kérdés, szeptemberben kezdek.



2023. aug. 6. 01:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Ugyanitt, most összeszámoltam a kötelező, első félévben ajánlott tárgyakat, ami 22 kredit lett. Így ugye még kell minimum 10 (úgy lesz összesen 32), de minden szabadon választható 5 kredit. Nagyon szenvednék, ha esetleg több mint 10 kreditet vennék fel?
2023. aug. 6. 01:38
 2/6 A kérdező kommentje:
És még azt is szeretném kérdezni, ha egy óra heti 2x van, akkor a kredit is kétszer kell venni?
2023. aug. 6. 01:56
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Mit aggódsz előre augusztusban ezeken, még több mint egy hónap van a kezdésig és lesz 3 éved teljesíteni mindent. Inkább a mentalitásodon változtass mert ilyen gyenge jellemű, túlaggódó embereket bedarál az egyetem az első évben ha csak nem valami kamu büfészakra jelentkeztél.


Mindent el fognak mondani (többször is a gyengébbek kedvéért) az egyetemen tájékoztató jelleggel.

Ezen kívül több ezer hivatalos tájékoztató, tutorialvideó és egyéb forrás áll rendelkezésre az interneten, hogy hogyan történik a kreditszámítás.


De ha még ez sem elég mert felvételt nyert egyetemistaként még így sem sikerül értelmezned egy teljesen evidens dolgot akkor leírom én is. Egyébként egyetemet és szakot véletlenül se említs meg, hogy az ottani elvárásnak megfelelően lehessen válaszolni a kérdésre. Általánosan:

-Vannak kötelező tárgyak, ezeket kivétel nélkül teljesítened kell, ezeken kívül az egyetem meghatározza, hogy mennyi kötelezöen választható és szabadon választható kreditet kell elvégezned a 3 év alatt (esetleg egyéb tárgyakat képzéstől függően pl: tesi, idegen nyelvű stb...). A kötelezően választható tárgyak azok azért "kötelezöen" választható, mert az adott szakra vonatkozóan van egy lista pl: 20 tárgy amiből 10-et kell megcsinálni, de azt te döntöd el hogy melyik az a 10. A szabadon választható pedig lényegében bármilyen tárgy lehet, amit oktatnak az egyetemen.


"Nagyon szenvednék, ha esetleg több mint 10 kreditet vennék fel?"


Tekintve a készségeidet hogy egy kérdést nem tudtál normálisan, megfelelően specifikálva (feltüntetve melyik egyetem melyik szakáról van szó) feltenni és annyi problémamegoldó-készséged sincs hogy rákeress a kreditszámítás témában található több 1000 tájékoztató leírásra, ezek alapján én bátran ki merem jelenteni, hogy igen, számodra komoly gondot fog okozni +10 kredit elvégzése az első félévben.

2023. aug. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
A szabvál biztos, hogy nem kell, hogy 10 kredit legyen/félév. Nézd meg a mintatantervet és aszerint haladj!
2023. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

"szabadon választottnak egy félévben minimum 10-nek kell lennie"


Linkeld már be a szaknak a hivatalos TVSz-ét ahová járni fogsz, mert erős a gyanúm hogy még egy egyszerű szöveget sem vagy képes értelmezni. Ilyen egyetemmel még nem találkoztam ahol az szerepelne a követelményben hogy fél évente legalább 10 kreditnyi szabadon választható tárgyat kellene felvenni. Az azt jelenti hogy a 180 kreditből 120 kredit a törzsanyag és 60 akármilyen (a szakhoz nem is kapcsolódó) tárgyakat kell felvenned. Annak ugyan mi értelme lenne?

2023. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit nagyon félreértelmeztél, nálunk Debrecenben, az én esetemben 4 év alatt kell teljesíteni a 12 kreditet, nem pedig egy félév alatt. És fixen nincs ilyen máshol sem.

Másrészt pedig, attól, hogy egy héten kétszer van óra az adott tárgyból, nem fogják duplán számítani a kreditet.

2023. aug. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!