Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges egyszerre több...

Lehetséges egyszerre több egyetemet végezni külön országban, támogatást megtartva? Akár alapképzés, akár foszk érdekel

Figyelt kérdés

Konkrétan most fogok szeptemberben kezdeni az IUBH német egyetemen, Computer Science BA, fizetős, illetve Dual Degree programban egy második diplomát fog adni a LSBU is.


Azért mentem külföldi irányba, mert még évekkel ezelőtt az érettségim siralmas lett (a javítási időből már kiestem). Viszont most az eltörölt minimum pontszámmal, itt a pótfelvételin be tudnék jutni egy levelező alapszakra a Dunaújvárosi, illetve a Gábor Dénes egyetemekre, valamint egy-két FOSZK-ra is.


A kérdésem, hogy jogilag (azt hagyjuk, hogy képességek szempontjából teljesíthető-e, az az én dolgom) ez megtehető-e, hogy egy fizetős EU-s egyetem tanulójaként, állami támogatott alapképzésen, vagy FOSZK-on vegyek részt?


(Természetesen csak az egyiken, tehát csak EGY állami támogatás felhasználásáról lenne szó.)


Előre is köszönöm!



2023. aug. 6. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudná az egyik egyetem/ország, hogy te hol máshol tanulsz? Nincs Egyetemek Központi Adatbázisa, ahol ellenőrzik, hogy hol tanulsz/tanultál.
2023. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Egyik egyetem sem hirdetett meg támogatott képzést pótfelvételin levelező formában.
2023. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Értem, köszönöm!


#2: Pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések:


- Dunaújvárosi Egyetem, Gazdaságinformatikus (A-L-A):

[link]


- Dunaújvárosi Egyetem, Műszaki Menedzser (A-L-A):

[link]


- Miskolci Egyetem, Logisztikai Mérnök (A-L-A):

[link]


- Szegedi Tudományegyetem, Mérnökinformatikus (A-L-A):

[link]


- Szegedi Tudományegyetem, Gépészmérnök (A-L-A):

[link]


- Szegedi Tudományegyetem, Műszaki Menedzser (A-L-A):

[link]


És ez csak pár amit kiválogattam, mert érdekel. Szóval de, bőven hirdettek meg támogatott levelező képzést pótfelvételire is. Elég sokat.

2023. aug. 6. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
A levelezőre is be kell járni, én nem hiszem, hogy menni fog.
2023. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért elgondolkodtató, hogy milyen minőségű képzéseket lehet kettesével-hármasával elvégezni. Egybe lehet érdemesebb több energiát beletenni, mint felesleges papírgyűjtésbe kezdeni.
2023. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

De tényleg ennek mi értelme van?


Az iubh a németek gábor dénese.


💩+💩=💩💩

2023. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, csak eldőlt.


Végül a Szegedi Tudományegyetem, Gépészmérnök amire beadtam. Ha nem emelkedig sokat, a normál eljáráshoz képest, akkor felvesznek.


Így azért,

- egy Computer Science diploma az LSBU-tól (QS: 851-900)

- egy Gépészmérnök diploma az SZTE-től (QS: 601-610)

nem olyan rossz.

2023. aug. 7. 11:00
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
7. De nem is jó.
2023. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8:

Szívesen fogadok akkor jobb megoldást.


Melyik egyetem, melyik informatikai/mérnöki szakjára juthatnék be:

idén vagy jövőre,

kb. 270 ponttal (attól függően, hogy melyik tárgy van figyelembe véve, változik elég széles skálán, a 270 kb. a közebe),

ami támogatott,

levelező,

és az egyetem jobb helyen van az Overall QS listában, mint az SZTE (601)?


Ha pedig nem magyar, akkor melyik mérnöki/informatikai szakra mehetnék, melyik egyetemen:

idén vagy jövőre,

a fentebb említett eredménnyel,

angol nyelven (német kizárt),

maximum 75000HUF/hó áron (195€),

abszolút távoktatásban, nulla bejárási kötelességgel a teljes képzés időtartamára,

és az egyetem jobb helyen van az Overall QS listán, mint az LSBU (851)?


Ne kötekedésnek vedd, komolyan érdekel a válasz, hátha tudsz ilyeneket mondani.

2023. aug. 7. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem a papírok számítanak.
2023. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!