Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel FOSZK...

Pénzügy és számvitel FOSZK kérdések?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy programtervező informatikus diplomám, fejlesztőként dolgozom. Szeretnék gazdasági szakot végezni, és a pénzügy és számvitelre esett a választás.* Ezzel kapcsolatban lenne sok-sok kérdésem


1) Elsősorban nappalin szeretném elvégezni. Távmunkában dolgozom, és kötetlen a munkaidőm. Így megoldható munka mellett egy nappali képzés, vagy olyan sokat kellene bejárni, hogy felejtős? Esetleg el lehet húzni egyel több félévesre a képzést, hogy kevesebb tárgyam legyen félévenként?

2) Ha úgy döntök, hogy továbbmennék BSc képzésre, akkor számít milyen jegyekkel sikerült teljesítenem az egyes tárgyakat? Sőt, az egyes tárgyakat ugyanolyan minőségben/számonkérésben tanítják, mintha BSc-n lennék? Vagy ugyanazt a tárgyat butítva adnák le? Illetve ha más egyetemen folytatnám BSc formátumban, akkor ugyanúgy elfogadják az elvégzett tárgyakat? Tudok BSc-re váltani még mielőtt végeznék?

3) A szakmai gyakorlati helyek mennyire kötöttek? Ha a jelenlegi munkahelyem leigazolná, de nincs benne egy egyetem által meghatározott listában, abból lehet probléma?

4) Hogyan oszlanak meg a tárgyak magolás vs matek terén? Matekban jó vagyok, de magolásban pocsék. Mekkora problémát okozna ez pénzügyi szakon?

5) Attól még, hogy ez FOSZK, és nem BSc, attól még ugyanúgy egyetemi hangulata van a képzésnek, igaz? Nem hiányzik egy gimis/okj-s feeling.

6) BGE indít csak ilyen képzést. Milyen ott a FOSZK-on az egyetemi élet? Kilógnék közel a harminchoz?

7) BGE Pénzügy és számvitel FOSZK-on hogyan oszlanak meg a nemek? Mi a fiúk és lányok aránya?

8) Egy ELTE-s PTI-hez képest mennyire nehéz ez a szak? Teljes munkaidős állás mellett, családalapítás küszöbén kétszer is meggondolom, mit vállalok.

9) Van szakdolgozat/záróvizsga?


Ha csak egy-egy kérdésre tudsz válaszolni, azért is nagyon hálás lennék!


*Ha bárkit is érdekel miért akarom ezt a szakot elvégezni, akkor külön leírom, de nem untatnék vele senkit.


2023. aug. 8. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nem fogja érdekelni, hogy 20 vagy 30 vagy. Főleg ahogy mostanság kinéznek a 30 évesek, vagy épp a 20 évesek, nem vagyok benne biztos, hogy olyan könnyű megkülönböztetni egymástól a 2 korosztályt.


A FOSZK egy secunder képzés. Így kell kezelni! Nem matekos, nem teljesíthetetlen, de cserébe nem is ad semmi jogosultságot és a tanárok is úgy állnak hozzá, hogy ez csak valami kiegészítő "izé". Nem veszik komolyan.


Szakdolgozatot kell majd írni... Lesz jó sok pü és szv tárgy, de lesz stat is, de azokból is a butított. A BA-ra, ha tovább akarsz menni, képzeld azt, hogy van egy papírod, de kb 50%-os tudásod hozzá.


A BGE korrekt intézmény, a képzés rendje nem. Az órák meg össze-vissza vannak... Mivel ez nem a 800 fős alapképzés, nem igazán választható meg rugalmasan, mint BA-n.


Gazdasági ágon feminin sajátosságok vannak, kb 3/5 arányban.

2023. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mész gazdinfora?
2023. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Az miért lenne jó nekem?
2023. aug. 8. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kis szerencsevel 2 napra be tudod suriteni a gyakorlataidat, ha jarni akarsz eloadasokra max 2,5 nap. Ennel tobbet nem kell bejarni. Gyakorlatokra se kotelezo mindre, szoval ha meguszosra akarod, akkor alig kell bemenni.

Van zarovizsga es kell irni zarodolgozatot. Szakmai gyakorlat teren rugalmassag van, valahogyan kapcsolodjon a tanulmanyaidhoz es ennyi.

A lanyok aranya 60-70%. Magolni nem kell semmit, a szamviteli targyaknal lehet ra szukseg, ha esetleg azok nem mennek ugy, es nem erted. Ez lutri mennyire fogod szeretni. Szamokkal kell dolgozni sokat, 4 alapmuvelet. Nem nehez, de celszeru hetente haladni az anyaggal, otthon atnezni, ujra atgondolni, gyakorolni kicsit. Igy a vizsgaidoszak es a zh het sem lesz nehez. A zh-k, vizsgak kulon vannak a bsc-sektol.

Nem tudom mi a motivaciod, de szerintem foszkot nem erdemes kezdeni, atfogo keped lesz mindenrol egy kicsi. De nagyon komplex tudast nem fog adni. De ha leirod mire kell, vagy mi a cel, akkor segitek.

2023. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A matektól annyira nem félek. Az ELTE PTI-től matek terén szerintem csak a matematika és fizika szokok keményebbek. Inkább a magolás aggaszt, de jó hír, hogy nem nagyon kell.


Sok pillérű a motivációm. Nagy összegeket örököltem és jól is keresek, így elég hamar szembesültem azzal, hogy egy bizonyos szint fölött kevés az a pénzügyi tudás, amit saját magamnak tanulok meg. Szóval elsősorban szeretnék egy pénzügyi alaptudást szerezni, hogy ne tévedjek el a befektetések, adózások, biztosítások és általában a pénzügyek világában. A másik fő motiváció az állásszerzés. Nagyon szeretnék pénzügyi területen elhelyezkedni programozóként, és bár eddig sehova nem várták el a gazdasági papírt, egy alaptudás sokat segítene, illetve vezető pozíció betöltésénél sem lenne hátrány.

Emellett érzelmi motivációim is vannak. Szeretek tanulni, mindenképp el akarok végezni valami plusz szakot, és erre esett a választás. Na meg a szocializáció. Home officeban programozni magányos dolog. Szeretnék új barátokat szerezni, kapcsolatokat építeni, ezért is érdekelt milyen az egyetemi élet.


Magyarán félig hobbiból, félig tudásszerzés miatt jelentkeznék.

2023. aug. 8. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szocializáció terén szerintem ne legyenek nagy elvárásaid. Írtad, hogy 30 körül vagy, én is későn kezdtem, és nekem nagyon nincs igényem a 18 éves korosztállyal szocializálódni. Teljesen más világ már, más témák foglalkoztatnak egy családos, egyetemet már végzett, dolgozó embert.

Nézz bele egy számvitel alapjai könyvbe, ha még nem tanultál számvitelt, hogy érdekel-e egyáltalán. Mert számvitelből tanulni fogsz olyan dolgokat is, ami cseppet sem lesz érdekes, és lehet, hogy ilyen mélységben nem akarsz könyvelést tanulni. De ha tényleg komolyan gondolod, akkor a bsc-t ajánlom. Mert ha úgy döntesz, hogy elkezded a foszkot, és utána bsc (ami +4 félév rövidítve), akkor egy csomó felesleges kört fogsz futni, egy csomó tárgyat be sem számítanak. Pl. van a foszkon 1 félév közgazdasági ismeretek. De bsc-n be kell pótolnod majd a közgazd 1 és 2-t. Vagy van a vállalati gazdaságtan alapjai, de attól ugyanúgy fel kell venned a vállalati gazdaságtant majd. Szerintem agyrém. És szerintem borzasztó a tanterve a bsc-s rövidített 4 félévnek.

2023. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
FOSZK-ra tudod kik mennek? Azok akik gyenge képességűek és buták az egyetemre... az egy hatalmas csalódás lesz neked főleg ha a #5 hozzászólásodban leírtak a motivációid. A munkaerőpiacon sem leszel értékesebb ezzel a papírral, a befektetések és pénzügyek világához pedig végképp nem fogsz semmi használható alapot kapni. Ha komolyak a motivációid akkor vagy egy komoly gazdasági MSc-t jelölj meg vagy végezz el még egy BSc-t levelezőn.
2023. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!