Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lett az orosz nyelvet...

Mi lett az orosz nyelvet tanító tanárokkal a rendszerváltás után?

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a töritanárom volt ilyen.

Töri-orosz képesítése volt( vagy hogyan mondják ezt)


És miután megtörtént a rendszerváltas,azt mondták neki az iskolában( ami ugye neki a munkahelye) hogy vagy képezze magát tovább,vagy viszontlátásra.


A tanárom megszerezte az angoltanári képesítést is,és azóta

törit és angolt tanít.

( Megjegyzem idősebb tanárról van szó.)

2023. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gimiben franciát tanított egy a 90-es évek végén. :)
2023. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Átképezték magukat. Vagy ha volt másik szakjuk, akkor azt tanítják csak. Nálunk az ofő angol-orosz szakos. Senki nem akarta kirúgni. Bár az előfordulhat, hogy az angolt később szerezte. Amúgy évekig éltek külföldön, gondolom onnan is jött ez neki.

Egyébként vannak iskolák, ahol most jön vissza az orosz.

2023. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan átképezték magukat angolra vagy németre
2023. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm ezután csak a másik szakját tanította, ami német volt.
2023. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom az "Édes Emma, drága Böbe" c. filmet, az ebben az időszakban játszódik. (Ott éppen átképződött angoltanárrá, hiszen hirtelen megnőtt az orosztól eltérő idegen nyelvek óraszáma, tanár meg nem volt hozzá.) Aki nem akart átképződni, az is többnyire maradt a pályán: a másik szakját tanította vagy napközizett. (Régen nem volt egyszakos tanár - és újabban megint nincs, tehát mindenkinek volt másik szakja az oroszon kívül.)
2023. aug. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen kollégám, a másik szakját, törit tanít leginkább. De tavaly indult egy orosz csoport is, ő tanítja azt a pár fiatalt.
2023. aug. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a némettanárnőm volt eredetileg orosz tanárnő. A vezetékneve is az volt, Orosz. Amúgy nagyon jól tanított.
2023. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszakos tanárképzés talán 5 évig létezett, egyébként kétszakos tanárokat képeztek. Csak sok olyan szak volt, amit egyébként sehol nem tanítanak, mint pl. néprajz, filozófia, könyvtár, esztétika.
2023. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
31%
Tanították tovab az oroszt. Nálunk Romániában volt aki a kilencvenes évek végén végezte az általánost és tanult oroszt mert a tanárnőt tartották 55 e és koráig míg nyugdíjba ment. Két személyt is tudnék mondani akik orifut tanultak és nem a Ceaușescu idején jártak suliba. Piszkosul irigylem őket és ahányszor említették hogy tanultak oroszt véresre tudtam volna karmolni őket. Nekem csak a hülye angol nyelv jutott. Lehet az oroszt ( angolul nem tudok semmit) se tudtam volna megtanulni de jobban tetszett. Anyukám 52 és születésű, tanult oroszt és amikor mondott néhány szót azokat megjegyeztem. Valami megfog az orosz nyelvben. Valamit szeretek benne. Azt érzem hogy egyszerű emberek mint én, a románokhoz is közel érzem magam, a magyarokról nem tudom elmondani. Talán mert nem ismerem őket és elgondolom hogy elkölcsös ortodoxok akik nem válnak, nincs nemi élet házasságon kívül se zabigyerek.
2023. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!