Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZOTE-SZAOK! Anatómia szigorla...

SZOTE-SZAOK! Anatómia szigorlatra el tudnátok látni néhány tanáccsal?

Figyelt kérdés
Most leszek másodéves, és az anat nem éppen az erősségem, az anat II-t vizsgakurzussal viszem, mert arra már nem jutott időm sajnos. Hogy érdemes beosztani az anyagot az élettan és a bikém mellett? Ti hogy készültetek?

2023. aug. 9. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
2%

Nem tudok érdemi tanácsot adni mert látszólag a gyenge képességű emberek táborát erősíted, míg én a top 5%-ba tartoztam. Nálam nem fordult elő olyan hogy valamire ne jusson idő mert egyrészt megfelelően tudom menedzselni az időmet másrészt az anyag sem olyan vészes hogy ne lehessen megtanulni. Ennek fényében az Anatómia szigorlat is sima volt, az a kulcsa hogy tudni kell az anyagot, ami egy orvostól elvárás. Ha neked ez gondot okoz akkor egyszerűen alkalmatlan vagy a pályára.


Üdv: egy végzett orvostanhallgató, rezidens

2023. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem SZOTE hanem SE tapasztalatom van. Ez a három tárgy nagyjából egyformán erős és mindegyikre kell idő, de hát ebben nem lehet általános tanácsot adni, mert egyrészt tanárfüggő, másrészt az egyéni érdeklődés és affinitás határozza meg, hogy kinek mi könnyebb, mi nehezebb.
2023. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Ne hallgass az első válaszolóra, hülyeségeket beszél, valószínűleg nem is orvos, csak el akarja venni a kedvedet. Nincs azzal semmi baj, ha valami nehezebben megy neked, mint az átlagnak, senki sem tökéletes, mindenkinek vannak hiányosságai, még az orvosoknak is, mert ők is emberek. Annó nekem is nehezebben ment az anat, nekem is vizsgakurim volt anat II-ből, de sikerült csúszás nélkül átvészelnem a másodévet. Amit leírok az az én személyes véleményem és tapasztalatom, nem 100%-ig atombiztos tanácsok, de nekem beválltak, és lehet, hogy neked is tudnak segíteni.


Már most nyáron kezdj el készülni az anat szigóra, próbáld feleveníteni az eddig tanultak, különösen az első félévet, mert például abból az anyagból én ilyentájt már semmire se emlékeztem. Szeptemberben, mikor megkezdődik a szemeszter, tanuld a neuroanatot hétről hétre folyamatosan, de mellette ugyanúgy ismételj is, ne hagyd az ismétlést vizsgaidőszakra, mert akkor biztosan nem fog menni. A neurohoz annyi tippet, hogy elsőnek a koponya képleteivel legyél teljeses tisztában, mert csak azok segítségével tudod megérteni, hogy melyik agyideg hogyan fut. Ez után jöhetnek az agyidegek, majd szépen sorjában minden más.


Ha nehezebben megy az anat, szerintem első félévben a bikémet és az élettant szorítsd háttérbe, az anat legyen a prioritás. Élettanból van megajánlott jegy, ha jól tudom, már a kettesre is megadják, arra érdemes rámenni nagyon. Hogyha csak egy héttel a demó előtt kezdessz el tanulni rá, még úgyis összejöhet a kettes megajánlott. Bikémből szintúgy a demók előtt 1 héttel kezdj el készülni, ha jól fog az agyad, és érted a bikémet, akkor így is menni fog, rosszabb esetben vizsgakuri.


A lényeg az, hogy az anat legyen az első számú prioritás első félévben, a többi mellékes. Ha élettanból és bikémből meg is buksz, azokból van vizsgakuri, és mivel félév múlva úgyis szigorlatozol mindkettőből, így is-úgy is meg kell tanulnod az első féléves anyagot megint. És ha az anat szigód meglesz, akkor második félévben nem lesz anatod, ami eléggé nagy szabadság, teljes mértékben a bikémre és az élettanra fogsz tudni koncentrálni, és be fogod tudni pótolni az első féléves hiányosságaidat. A kulcs az egész tervben, hogy első félévben tényleg az anatot nyomd orrvérzésig, és meglegyen belőle a szigorlatod minél hamarabb, utána pedig jöhet a többi.


Az élettan, meg a bikém miatt annyira nem aggódnék, mert bár egyik tárgy se egyszerű, viszont mindkét intézet elég korrekt. Gondolom már tapasztaltad, hogy az anat se elsősorban azért nehéz, mert maga a tantárgy nehéz, hanem mert világi f@ssz@pó ny@m@rékokkal van tele az egész intézet, akiknek az egyetlen élvezetük az életben az, hogy kib@ssz@nak veled. Hozzájuk képest mind az élet, mind a bikém intézet megváltás.


Valamiért a bikémtől sokan meg szoktak ijedni, meg rossz dolgokat lehet hallani róla, de szerintem nincs miért aggódnod. A lényeg az, hogy a képleteket seggeld be, hogy álmodból felkeltve is fel tudd őket rajzolni. Ha az megvan, akkor a beugrón simán átmész, vizsgán pedig (még szigorlaton is!!!), ha mindegyik tételhez tudsz legalább 4 összefüggő mondatot mondani az adott témakörhöz kapcsolódó patobiokémiáról, akkor nem fognak meghúzni. A képletek miatt se kell annyira aggódni, mert 90%-ban ugyanazok, mint amik a sima kémia szigorlatra is kellettek, kevés újdonság már nem lesz köztük.


Második félévben lesz még egy immunológia nevezetű ,,nagyszerű" tantárgyad, azt szerintem félév közben engedd el. Bár van belőle megajánlott, de csak négyestől adják meg, azt pedig eléggé irreális megszerezni, helyette tanulj inkább élettant, meg bikémet. A vizsga annyira nem nehéz belőle, mint elsőre tűnik, szintén egy nagyon korrekt intézet.


Vizsgákhoz pedig egy jó tanács, főleg az anathoz: nem baj, ha azt érzed, hogy amit megtanulsz, azt feleslegesen tanulod megy mert 1 hét múlva úgyis elfelejted. Ez az egész egy örök ördögi körforgás, annyi az anyag, hogy mire eljutsz a végéig, az elejét már el is felejted. Ekkor kell előlről kezdeni újra és újra, amíg egyre kevesebb nem lesz benne az üres folt. Amit sokszor megtanulsz, az időnként elő-elő fog ugrani a tudatalattidból, és hogyha magadtól nem is jut eszedbe, ha rákérdeznek, és higgadtan megpróbálod előhúzni az emlékeidet, akkor be fog ugrani.


Remélem, hogy tudtam segíteni,nés hajrá, sok sikert ;) Én a másodév első félévét kínszenvedésnek éltem meg az anat szigó miatt, de az amint kimegyy egyből jobbra fog fordulni minden, a másodév második féléve volt eddig a legszebb félévem. Tedd oda magad, amennyire csak tudod, végezz az anattal, és élvezd ki a második félévet, meg az utána következő nyarat, mert szükséged lesz a feltöltődésre. A másodév se könnyű, de ez még csak az orvosi kapuja, a harmadév lesz a totál szívás. Na de ez csak a jövő zenéje, nem riogatni akarlak, csak próbálok segíteni, hogy mire készülj fel, és hajrá, ne add fel;)

2023. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,hogy élettanból és bikémből is lehet megajánlottat szerezni,de ha nem is mindkettőből ,akkor az egyikből biztos. Azt javasolnám,hogy próbáld meg valamelyiket megszerezni,és mellette szinten tartani az anat2-őt is. A neuroanat meg ehh,az anat titka ,mint minden másnak az ismétlés. Én is inkább azt mondanám,hogy az anat legyen a prioritás,mert hidd el,hogy nyáron a 3 szigó nagyon necc lenne,ez lebegjen előtted és sajnos ahogy az előttem szóló is írta,legalja az az intézet,bár a kór az még rosszabb lesz :). Folyamatosan tanulj anatra és minden jó lesz. Hajrá,sok sikert!!!
2023. aug. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első a gyk trollja...
2023. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Én most kezdem a harmadévet az Szte-n.

Én is vizsgakuris voltam anat2-ből és sikerült csúszás nélkül abszolválnom a másodévet. A 3as válaszoló nagyon jókat írt, én még pár egyéni tapasztalattal egészíteném ki.

Élettanbol és bikembol is van megajánlott,élettanbol kettestol,bikembol hármastol megadják. Érdemes rámenni a megajánlottakra. Élettant kevés energiaval le lehet hozni,bikemhez több kell de meg lehet írni a demókat csak nem könnyű. Én kb ugyanannyi bikémet tanultam első felévben mint anatot. Anat 2t folyamatosan ismételd,neurot folyamatosan tanuld. Mi nem az agyidegekkel,koponyaval kezdtünk tavaly hanem minden massal, agyidegek a vége volt nekünk. Meg lehet érteni, a vezerfonal nagyon jó. Sok idő és nehéz de izgibb mint az anat többi része.

Ha megvan a két megajanlott, elmész december 21-22 körül anat2-ből vizsgazni. És aztán ott a januarod egy darab vizsgara, az anat szigora. Még egy kis karacsonyi pihi is belefér aztán elkezded nyomni, 3 hét alatt megtanulod, ISMETELSZ (legfontosabb dolog) és elmesz január 20 körül. Ott ha megbuksz még el tudsz menni utána is. Én pont így csinaltam mindent és sikerultek a dolgok.

Szociális életed nem lesz, azt masodev első felevben el lehet engedni. Cserébe nem lesz tobbe anat és a második felev már sokkal szabadabb.

Sok sikert!!!:)

2023. szept. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!