Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az óbudai...

Mi a véleményetek az óbudai egyetemen induló kiberbiztonsági mérnöki alapszakról?

Figyelt kérdés
Idén pótfelvételi eljárásban indul először.

#egyetem #BSC #kiberbiztonság #Kiberbiztonsági mérnök
2023. aug. 10. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Infó képzések le vannak maradva vagy 30 évvel az egyetemeken.
2023. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ha most indul, milyen válaszokat vársz? 😆
2023. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Lepontozhatod a második válaszolót, de hogyan kéne véleményt nyilvánítani valamiről, amiről tapasztalata senkinek nincs?
2023. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontoztam le, mindenkinek maxot adtam.:)

Tudom hogy senkinek nincs tapasztalata.

Arra lennék kíváncsi hogy:

Megéri ezt tanulni egyetemen, vagy a tanfolyamok jobbak?

Mennyire hátrány hogy a tanterv szerint kevés a programozói óra?

El lehet vele helyezkedni Magyarországon?

Mennyire lehet hátrány hogy új szak?


Az én hibám, legközelebb pontosabban fogalmazom. :)

2023. aug. 10. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Menj inkabb mernokinfora vagy programtervezore...ezerszer tobb lehetoseged lesz vele
2023. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 gondolom későn válaszolok, de hátha másnak tudok segíteni.


Az a baj ezzel a diplomával, ami lehet itthon új, de külföldön van ilyen, hogy nem kapsz elég technikai tudást. Ami nem feltétlen baj, ez azon múlik, hogy mivel szeretnél foglalkozni, mert így önmagában a kiberbiztonság egy elég tág fogalom.


Szóval a válaszok:

-Akkor éri meg tanulni, ha nem érdekel egy erősen technikai terület a szakmán belül. Egyébként ezen a területen vannak nevesebb papírok amik sokat érnek és elvárják a cégek a megszerzését.

-Ez megint csak azon múlik, hogy mi a célod. Ha application security érdekel, akkor pl hatalmas hátrány nyílván.

-Hatalmas hiány van itthon belőlük, szóval persze. De ez blue teamre igaz, azaz védekezői oldalra, red team már nincs annyira sok itthon, ha az érdekel akkor kb csak külföld.

-Ez csak itthon új szak, külföldön van régóta, szóval nagyjából tudják milyen tudásod lesz friss diplomásként.

2023. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!