Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali képzés elvégzése...

Nappali képzés elvégzése diákhitelből?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy diplomát, de sajnos munka mellett a nappali tagozat nem működik. Érdemes így belevágni? Aki így csinálta megbánta?

2023. aug. 13. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Persze more! Hitelt felvenni mindig jó ötlet!
2023. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nincs baj a diákhitellel, ha minden jól megy, akkor utána simán visszatudod majd fizetni. Mondjuk pl. egy állatorvosit, ahol 1,5 millió egy félév (ha jól tudom), azt egy kissé félnék bevállalni diákhitellel.
2023. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pénzügy-számvitel szakon végeztem 2019-ben, nekem megérte. Vidéki egyetem volt úgyhogy 1,26 millióból megúsztam és mivel piacképes szak a psz a diploma megszerzése után 2 hónappal volt munkám (vagy ha maradok ott ahol a szakmai gyakorlatot végeztem akkor már végzés előtt lett volna, de inkább kerestem egy jobb lehetőséget). Még kb. 300 ezer visszavan, ki tudnám egyben fizetni de mivel nem kamatozik nem sietek vele.


Olyan szak esetén kevésbé javasolnám amivel aztán nehéz elhelyezkedni vagy ismerten keveset fizet, pl. 5 éves tanári képzésre vagy szociális munkás szakra nem vállalnám be. Olyan képzések esetén is átgondolnám azért aminek nagyon húzós a tandíja szemeszterenként, mert ha pl orvosinak nekiállsz hitelből azt utána nem bölcs döntés ott hagyni 3 éven belül ha mégse tetszik.

2023. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a tanulás mindig megéri. azért nézz utána hogyan tudsz majd elhelyezkedni a szakkal. szerintem a legjobb opció ha már dolgozol a levelező/esti + mellette meló. rengetegen csinálják. persze ekkor is lehet hitelt felvenni (DH1 vagy 2). ha nagyon nappalin akarod akkor se tartson vissza, nyilván jobb hitel nélkül tanulni de ha nincs más lehetőség, megéri.
2023. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!