Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki aki az Állatorvosi...

Valaki aki az Állatorvosi Egyetemre jár meg tudná válaszolni a kérdéseimet?

Figyelt kérdés

Az Állatorvosi Egyetemre szeretnék jelentkezni 2024-ben és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy csak én néztem rossz helyen, de nem nagyon találtam választ.


1. Hallottam olyat, hogy lesz szóbeli felvételi. Ez mit takar pontosan?


2. Az emelt érettségi miatt megadják az 50 intézmény pontot? És két emeltre duplán adnak?


3. Aki már ott van melyiket ajánlja az angol vagy a magyar nyelvű oktatást?


Előre köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 13. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Magyarul is elég nehéz, nem szivatnám magam azzal hogy angolul tanuljam (más kérdés ha fix hogy a későbbiekben külföldön akarsz utána dolgozni).

1-2-t nem tudom, hiába járok ide nyilván velünk ezeket nem közölték mert nem érint. Az első necces, tippre csak kb lesz megadva hogy miből kérdeznek, a másodikról viszont biztos lesz időben pontos tájékoztatás.

2023. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

1-2 engem már nem érint, fogalmam sincs.


Az angol nyelvű képzés önköltséges (magyar nyelven az önköltség 1.450.000 egy félévre, de úgy tudom, az angolon ez 2 millió körül van. máskérdés, hogy van-e valamilyen külön elszámolás, ha magyar vagy, de én hallomásból úgy tudom, hogy nincs)


Ha eleve külföldben gondolkodsz, akkor én máshová is beadnám a jelentkezést, Kolozsvár nagyon jó (jobb mint az ÁTE), de Nyugat-Európán belül is jobb egyetemek vannak. Plusz akkor nem kell ledolgozni az állami ösztöndíjas féléveid itthon, mielőtt kimennél.


Magyar nyelven szerzett diplomával is lehet menni külföldre (egyelőre xd), sokan mennek ki így. Nyilván az átállás egyénfüggő, hogy mennyire nehézkes, de a szaknyelv így is angol-latin, és bőven találkozol a magyar képzés alatt is angol nyelvű szakirodalommal (mert kb csak az a naprakész). Egy hallgatótársam a külföldiektől kéri el a jegyzeteiket, anyagaikat, elviekben azokból is tanul (nem tudom mennyire zavaró neki így magyarul vizsgázni, vagy csak a vizsgák előtt futja át magyarul az anyagot) - lehet így is csinálni.

2023. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"1. Hallottam olyat, hogy lesz szóbeli felvételi. Ez mit takar pontosan?"

Az első válaszoló által belinkelt oldalnál több infó egyelőre nincs erről.


"2. Az emelt érettségi miatt megadják az 50 intézmény pontot? És két emeltre duplán adnak?"

Nem. Az ATE-n jövőre nem jár az emeltek után semennyi pont, más jogcímen kell összeszedni őket. [link]


"3. Aki már ott van melyiket ajánlja az angol vagy a magyar nyelvű oktatást?"

Javítsatok ki ha rosszul tudom, de mintha azt mondták volna az idei nyíltnapon, hogy a magyarok nem jelentkezhetnek az angol nyelvű képzésre.

2023. aug. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

4-es idén még nem volt nyíltnap, de előfordulhat :D teljesen szétcseszték a felvételijüket a 190-es férőhellyel, meg a Marek-ösztöndíjas agyrémmel.


Bár szerintem ez így ilyen formában nem kivitelezhető (mi van ha külföldi állampolgár vagy, de amúgy beszéled a magyart, mégis angolul tanulnál? szóval érted)

2023. aug. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek😊
2023. aug. 14. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Nyilván úgy értettem, hogy az idei felvételi eljáráshoz kapcsolódó nyílt napon..

Én csak azt írtam le amit ott mondtak, mivel ez a rész engem nem érintett, ezért nem is néztem utána pontosan a részleteknek, de gondolom magyar állampolgárokra vonatkozik ez a szabály.

2023. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én oda járok és úgy tudom hogy magyarok (magyar érettségivel) nem jelentkezhetnek az angol nyelvű képzésre
2023. aug. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!