Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemesebb lenne itthon...

Érdemesebb lenne itthon elvégezni az állatorvosi egyetemet vagy pl. kint Amerikában, ha külföldon szeretnék később élni és dolgozni? Ha kint előnyösebb, nagyon nehéz bejutni ottani egyetemre, hogy működik a felvételi oda?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát az USA elég problémás ilyen szempontból: vagy nagggyon gazdagnak kell lennetek, vagy vállalnod egy brutál diákhitelt a nyakadba, mert ott fizetős a felsőoktatás. De ha oda akarsz menni, akkor a későbbi munkavállalás szempontjából mindenképp előnyösebb egy amcsi egyetem. Mondjuk én ált. orvosis vagyok, de Amcsiba még végzés után is különbözeti vizsgák hadán kell átmennünk, és az se két ft. Bár nem tudom állatorvosoknál is ilyen szigorúak-e.
2017. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha Amerikában akarsz később élni, akkor jó lehet, mert az ÁTE-n szerzett diplomával csak az EUban dolgozhatsz, Amerikához különböző vizsgákat kell tenni és elég, ha egy kis dolgot nemtudsz/elfelejtesz és már meg is húztak. Viszont ha EU-n belül akarsz dolgozni, akkor a magyar egyetem a legjobb választás, hiszen államilag finanszírozva is tanulhatsz. Rengetegen jönnek ide tanulni (44országból), mivel más állatorvosi egyetemekhez képest itt sokkal alacsonyabb a tandíj és főleg a megélhetés, viszont színvonalas az oktatás. Csak hát ugye ott a hallgatói szerződés. De még önköltségesen is valószínűleg sokkal jobban jönnél ki, mint külföldön (1félév 1.200.000.). Amúgy ha van bármi kérdésed írj privát üzenetet nyugodtan.
2017. nov. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!