Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire éri meg dietetikusnak...

Mennyire éri meg dietetikusnak menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves lány vagyok, idén érettségizem. Eddig nem nagyon tudtam hova kellene tovább mennem, de most rátaláltam a dietetikusra, és eléggé megtetszett. Tudnátok róla mesélni kicsit? Mennyire éri meg, hogyan lehet elhelyezkedni, mennyit lehet vele keresni, hogyan telik egy átlagos nap. Egyszóval mindenről:)

2023. aug. 17. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire, egy ezerszeresen túltelített értéktelen szak. Még elhelyezkedni sem fogsz tudni egy mezei dietetikus végzettséggel, szóval keressél piacképesebbet
2023. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hasznos szakterület, ha az egészséges táplálkozás, diéták érdekelnek. A dietetikus BSc képzés után Táplálkozástudomány mesterképzésen folytathatod és ez megnyitja az utat a PhD felé, ami már kezdőfizetésként piacképes állami ösztöndíjjal és végzés után jó karrierlehetőségekkel bíztathat.


Magával a dietetikus BSc végzettséggel, a magyar egészségügyben, meglehetősen alacsony szakmai színvonalú és alulfizetett munkát végezhetsz (alapvetően konyhásnénik vezetője egy kórházban, aki ezen kívül megbeszéli a betegekkel, hogy otthon hogyan táplálkozzanak ha hazamentek a kórházból).


Ha nagyon értesz a szakmádhoz akkor táplálkozási tanácsadóként magánvállalkozást is kezdhetsz edzőtermekben, háziorvosoknál kereshetsz kapcsolatokat. Ez esetben érdemes természetgyógyász végzettséget is szerezned, fitoterápiás, életmódterápiás, gyógymasszőr stb. tanfolyami ismeretekkel kiegészíteni a profilodat. Nagy üzletre ne számíts.

2023. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kezdethez pedig kérdés milyne vagy kémiából? Hogy megy a sejt biosz?
2023. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az 1-es troll (Befektetőcsávó / Dr Beles) miért lett leszavazva, kivételesen a sztenderd válasza igazat szól. (Olyan, mint a lejárt óra: naponta 2x pontos, és az pont most van.) Tényleg túltelített szak, nem érdemes ide menni.
2023. aug. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!