Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetemisták gyógyto...

Debreceni egyetemisták gyógytornász szakon és dietetikus szakon boncterembe kell menni?

Figyelt kérdés
Az anatómia miatt érdekelne. Boncolni kell? Vagy csak szimplán megfigyelés és tanulás céljából kell ott lenni? Illetve mennyire egyetemfüggő? Nagyon érdekelne, a válaszokat előre is köszönöm!

2021. febr. 8. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Kötve hiszem hogy kellene... :D
2021. febr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell, nem orvosi képzés
2021. febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben tanulok gyógytornásznak. Az első 2 félévben van boncterem, az első félévben a mozgatórendszer a téma, itt a vizsgán nem csak elméletben kell tudod a dolgokat, de még is kell mutatni melyik izom hol van, mit innervál be, az izmok eredése-tapadása is fontos, meg a csontokon is minden apró kis mélyedést meg kellett tanulni.:D Csúnyán hangzik, de rendesen "turkálni" kell a testben órán meg vizsgán, főleg ha mondjuk egy apró medence izmot kell megmutatni, ami mélyebben fekszik.

A második félévben a belső szerek és az agy, idegrendszer lesz a téma amit nekünk közel sem kellene annyira részletesen tudni mint ahogy tanítják, de szerintem érdekes volt, én nagyon szerettem ezeket a bonctermi órákat.:)

2021. febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,első két félévben,ahogy kedves 3-as mondja :)
2021. ápr. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!