Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvi hiánypótlás 5 napos...

Felvi hiánypótlás 5 napos vagy 2 napos?

Figyelt kérdés

Pótfelvételire jelentkeztem. Ma jöttünk haza a nyaralásról, és láttam az e-mailt, hovy pótolnom kell egy db bizonyítvány hátlapját, mert azt nem sikerült feltölteni, az emailben azt írják:


“Amennyiben a felszólító levelet nem nyitja meg, azt akkor is átvettnek (közöltnek) kell tekinteni a megküldést követő ötödik napon, így a határidő ez esetben is lejár.“


Ez a harmadik nap, úgyhogy még benne vagyok, megnyitottam gyorsan pótoltam is a hiányzó dokut, de a hiánypótlási felszólításban azt írja, hogy: “kérem, hiányzó oldalait jelen felhívás közlésétől számított 2 napon belül az E-felvételiben történő feltöltéssel nyújtsa be az Oktatási Hivatal részére. A hiánypótlás benyújtására meghatározott határidő jogvesztő. Jelen felhívás augusztus 16. napján került kiküldésre.


Most akkor mi van? 5 nap vagy 2 nap?


Egy kicsivel lentebb ír olyat, hogy “Jelen végzés kézbesítettnek minősül az elektronikus rendszer szerint igazolt átvétel napján, de legkésőbb annak megküldését követő 5. napot”


Ez mit jelent?


2023. aug. 19. 18:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Az emailt amúgy 17én küldték ki!
2023. aug. 19. 18:51
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

2 darab rossz hírem van számodra és 1 jó hírem:

-az egyik hogy kifutottál a határidőből, mivel a pótlásra mindössze 2 nap.állt rendelkezésre, tehát a jelentkezésed a szükséges dokumentumok hiányában semmisnek tekintendő, mivel nem pótoltad időben.


-a másik (ami a nagyobb baj) hogy egy egyszerű szöveget sem vagy képes értelmezni, ami azért elvárható egy személytől aki egyetemre jelentkezik: szóval ha figyelmesen elolvasnád (ha nem vagy diszgráfiás) akkor az 5 napos határidő mindössze arra vonatkozik, hogy az e-mail minden esetben kézbesítettnek minősül a megküldést követő 5. napon. Ez nem vonatkozik a dokumentum hiánypótlására, arra a részre az vonatkozik, hogy 2 napon belül kell pótolni a dokumentumokat!


A jó hír pedig az, hogy ha egy ennyire evidens szöveget sem vagy képes értelmezni, akkor jobb is hogy nem nyertél felvételt semelyik egyetemi szakra, mert úgysem lennél képes elvégezni, az első félév után úgyis kidobnának vagy magadtól hagynád ott.

2023. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2: na ez azert erdekes, mert ugyanezt a teljesen felesleges banto szoveget hogy “nem vagyok kepes szovegertelmezni, az egyetemen megbuknek” mar leirtak, es az illeto pont az ellenkezojet irta annak, amit te, megpedig hogy megnyitastol szamitva 2 napom van, ha nem nyitom meg, akkor ugy veszik mintha az 5. napon megnyitottam volna.

Mivel en ma nyitottam meg, a masodik napon, ezert benne vagyok a hataridoben.

2023. aug. 19. 21:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Az h mindketten engem szidtok de ellenkezo infot mondtatok csak azt bizonyitja hogy a kerdes kiirasa legitim. ;)
2023. aug. 19. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
A határidő a kézbesítést követő napon kezdődik. Ha neked valóban 17-en küldték meg (ezt lehet igazolni) akkor a hétvégére tekintettel még a hétfői napon azaz 21-en is határidőben tudod teljesíteni a hiánypótlást. Itt a tényleges kézbesítést kell figyelembe venni. Az öt napos határidő nem a hiánypótlás teljesítésre,hanem a levél átvételre, közlésre vonatkozik.Ez a határidő is a kézbesítést követő napon kezdődik, azaz ha 17-e a kézbesítés,akkor az 22.Ezzel a hivatal azt igazolja,hogy küldött hiánypótlást, mert nyilván lesz egy határozat a felvételi eredményről is. Az e- felvi-ben is megjelenik a hiánypótlásra vonatkozó üzenet nézd meg ott is milyen dátummal szerepel.
2023. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: az zavart ossze, hogy miert lenne 5 napom atvenni a levelet, ha 2 napos csak a potlasra valo lehetoseg. Ezert ugy ertelmeztem hogy 5 napig tudom megnyitni es onnantol kezdve 2 napom van potolni.


Egyebkent az ertesitest/kezbesitest az emailre ertik nem a felvis hivatalos levelre ugye? Mert azt magamtol tuti nem nézném. Igy ha 17en kaptam meg a levelet es ma potoltam akk még pont benne vagyok a hataridoben (hetvegetol eltekintve) nem?

2023. aug. 19. 21:30
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Egyebkent az ertesitest/kezbesitest az emailre ertik nem a felvis hivatalos levelre ugye? Mert azt magamtol tuti nem nézném. Igy ha 17en kaptam meg a levelet es ma potoltam akk még pont benne vagyok a hataridoben (hetvegetol eltekintve) nem?"


Személyes véleményem alapján remélem hogy nem, mert csak csökkented az egyetemi szaknak a színvonalát ahová bekerülsz arra a kis időre ameddig kidobnak, de a 2014. évi CLXIX. törvény 132. § (4) bekezdése értelmében, amennyiben a hivatal e-mailben küldött értesítést és azt a címzett a kézbesítést követő napon -azaz jelen esetben 17-én megkapta- továbbá a hétvégi napokat nem számítva, a pótlásra biztosított határidőn belül, azaz a ma beküldött dokumentum esetében a rendelkezésre álló kereteken belül intézkedett, úgy az érintett még pontosan belefér a törvényben előírt határidőbe.

2023. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Neked egyebkent mi a problemad? Nem vettek fel az egyetemre vagy nem sikerult diplomat szerezned? Nekem mar van egy eltes BA-m illetve emelt erettsegim is, tehat a teveszmeid nevetsegesek. Szerintem semmi problema nincs azzal ha egy tolem idegen jogi szovegkornyezetben van megfogalmazva valami es biztosra szeretnek menni, hogy jol ertem-e. Tobb valasz is jott tobb ertelmezessel, tehat ez csak azt igazolja, hogy megsem olyan egyertelmu mint amilyennek te

beallitod.

2023. aug. 20. 06:13
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
#8 Megnyugtatlak hogy én PhD végzettséggel rendelkezem pusztán szomorúan tapasztalom és siralmasnak tartom hogy olyan emberek jelentkeznek egyetemre akik teljesen inkompetensek és 2 mondatot nem képesek önmaguktól értelmezni. Egy ilyen e-mailt már egy 14 éves gyermeknek illene felfogni és megemészteni, nem hogy egy egyetemre jelentkezőnek. Az pedig hogy BA diplomával rendelkezel elsősorban az oktatási intézményt és a képzést minősíti ahol te végeztél, de köztudott, hogy BA-t csak értéktelen büfészakok állítanak ki (valódi diploma BSc-től kezdődik), erre te is ráerősítesz, hogy 3 éves képzés után ennyi készség nem szorult beléd hogy értelmezni tudd mit jelent az hogy "az e-mail elküldését követő legkésőbb 5. napon átvettnek számít" és hogy "2 napod van pótolni a dokumentumokat". Ebben semmi magasröptű jogi szöveg nincs, pusztán olvasás és szövegértés, ami már az általános iskola 8. osztályától elvárható egy éppértelmű diáktól.
2023. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Végül megoldódott a probléma?
dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!