Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE-ről ki lehet iratkozni?

NKE-ről ki lehet iratkozni?

Figyelt kérdés
A szerződésben az áll, hogy 10 évet kell a honvédségnél dolgozni egyetem után. Ha nagyon nem az én világom, hogyan hagyhatom ott?

#NKE #NKE 10 év #NKE szerződés #NKE kiiratkozás
2023. aug. 20. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Olvasd el a szerződésszegésre kitérő részt...
2023. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha megtaláltam volna nem kérdezem meg. Ennyi erővel le is írhattad volna.
2023. aug. 20. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

"Ennyi erővel le is írhattad volna"


Én azt honnan tudjam hogy Neked mi áll a szerződésedben és te mit írtál alá?

2023. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy leírtam.
2023. aug. 20. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom vissza kell fizetned az állami ösztöndíjat amit kapnál.
2023. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Akkor -arányosan?- visszakérik azt a nem kis pénzt, amit a képzés során rád fordítottak.
2023. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Elédtettek az egyetemen egy nyomtatott A/4-es lapot amire mindössze ez az 1 tőmondat volt írva: "10 évet kell a honvédségnél dolgozni egyetem után"?


Te nem a szerződést írtad le hanem annak egy részletét mindenféle törvénykönyvi vagy egyetemi belső szabályozást mellőzve. Így, hogy még csak egy apróbetűs részt sem látok, amiben megtalálható a kötelezettségvállalásod és a megszegésre vonatkozó rész, amit kötelező jelleggel fel kell tüntetni az intézménynek a tanulmányi szerződésben, így érdemben nem tudok segíteni. Valamint ha lenne egy kis.alapműveltséged tudhatnád, hogy a Magyarországon hatályban lévő Felsőoktatási Törvény 23. § (2) bekezdése, valamint a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatokról szóló 2015. évi CXXX. törvény 9. §-a kimondja, hogy a felsőoktatási intézmények kötelesek a tanulmányi szerződésben hivatkozást tenni belső egyetemi szabályzatukra és a releváns jogszabályokra. Továbbá a Ptk. 6:63. §-a szerint a szerződéseknek egyértelműen és világosan kell közölniük a felek jogait és kötelezettségeit. A Polgári Eljárásról szóló 2016. évi CXXX. törvény is előírja, hogy a szerződésekben az érvényességi és teljesítési feltételeknek világosan, az érintett felek számára érthetően kell szerepelnie. Amennyiben a tanulmányi szerződés nem tartalmazza ezeket az információkat, az súlyos jogi hiányosságokra utalhat, amit kétlek hogy egy NKE szintű egyetem elkövet.


De ha ilyen alacsony agyi szinten vagy, hogy azt hiszed te egy teljes értékű tanulmányi szerződést osztottál meg a kérdésedben, ne haragudj de a továbbiakban nem kívánok reflektálni a baromságodra.

2023. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A képzés költségeit meg kell téríteni. Ezt a szolgálattal időarányosan szabják ki.
2023. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. aug. 21. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!