Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudok csinálni ha nem...

Mit tudok csinálni ha nem tudok bejárni órára egyetemen?

Figyelt kérdés

Most kezdem meg a második évemet az egyetemen, és végig dolgoztam mellette. Még nem kaptuk meg az órarendet, de attól parázok, hogy pénteken is esetleg lesznek óráim. Eddig tök szuper volt, mert pénteken az eddigi két félévben nem volt órám egyáltalán, és tudtam dolgozni péntek-szombat-vasárnap. Most írtam alá a munkahelyemen a hosszabbítós szerződést, így ha pénteken lesz órám, sehogy sem tudom megoldani :( Sajnos nagyon kell nekem ez a munka, mert máshogy nem tudom finanszírozni az albimat, meg a költségeimet, az ösztöndíj sajnos csak nagyon keveset fedez ezekből. Mit tudok csinálni ha esetleg pénteken van órám, és ráadásul bejárós is? Nagyon pofátlan lenne odamenni a tanárhoz hogy mindig adjon plusz feladatokat bejárás helyett? Nagyon nem akarok csúszni, mert már így is később kezdtem az egyetemet :( Végignéztem egyébként a tavalyiak órarendjét, és ott nekik nem volt pénteken óra, de ugye ez minden évben változik.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

22/L



2023. aug. 22. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Például átmész estire, ott nem lesznek pénteken óráid. Legalábbis az ELTÉ-n így oldották meg.

Leadod azokat a tárgyakat, amelyekből pénteken lennének óráid (ez később visszaüthet, mert ráépülők, hiányzik a kredit).

Egyéni tanrendet kérvényezel, így pénteken nem kell bejárnod.

2023. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Munka miatt nem adnak egyéni tanrendet. Az előadásokra általában nem kötelező bejárni. A gyakorlatokon viszont van egy hiányzási limit, amit, ha elérsz automatikusan kitesznek a kurzusról.
2023. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, remélem nem lesz órám péntekenként, mert előző két félévben sem volt, plusz az előző évfolyamnak sem volt péntekenként órája, de azért most beparáztam tőle😅 De így azért bizakodó vagyok
2023. aug. 22. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesznek óráid pénteken, akkor érdemes lesz megnézni az estisek tanrendjét, mielőtt még leadod őket.
2023. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!