Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van külön rangsoros és...

Miért van külön rangsoros és versenyes tárgyfelvétel? (SZTE)

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy pl. tesikre, szabadon választhatóakra jobb rangsorosan bekerülni, nem kell hajnalban kelni, hogy versenyezz ezekért a helyekért. Ha viszont fel lehet venni a saját szakhoz tartozó órákat is a rangsoros tárgyfelvételen, akkor minek van külön versenyesen is lebontva karonként? Akkor még látnám értelmét, ha rangsorosan nem lehetne szakos tárgyakat felvenni, csak a saját időpont után (pl. szept. 04. 17:00 után), de így nem értem.

Valaki el tudná magyarázni?



2023. aug. 24. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk van egy kötelező tárgyad. Ehhez tartozik egy előadás és egy gyakorlat. A gyakorlatot 3 különböző ember tartja 8 különböző időpontban.

Nyilván nem mindegy, hova jutsz be, egyrészt a tanár se mindegy, másrészt az se, hogy mikor lesz az óra. Mondjuk be tudod rakni kedd délután két másik közé, vagy péntek délelőtt csak ezért be kell menned, esetleg ütközik egy másik órával.

Valahogy be kell osztani a hallgatókat. Ha csak versenyes jelentkezés lenne, az igazságtalan lenne, hiszen sok esetben a szerencsén múlik, ki hova kerül be, nekem volt olyan osztálytársam, aki az akadozó internet miatt egy féléven keresztül szívott a pocsék órarendjével.

Ezért először kényelmesen feltöltik rangsor alapján a kurzusokat, majd ha van még hely, aki gyorsabb, az mehet. Nyilván lehetne még igazságosabb is a rendszer, de ahhoz képest, ami mondjuk egy orvosin van, vagyis hogy a kezedbe nyomják az órarendet, aztán tessék még így is nagyon korrekt es rugalmas rendszerről beszélünk.

2023. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ah, igen, azt elfelejtettem említeni, hogy nekünk is fix órarendünk van, nem variálhatunk, hogy kinél, milyen időpontban szeretnénk menni.

Mert az világos, hogy aki választhat, annak miért fontos.

2023. aug. 24. 22:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem rohanja le mindenki így a neptunt reggel 6 kor, ez már alapból előny.

Plusz igazságosabbnak érzem hogy az könnyebben bekerül egy gyakorlatra aki nem bukdácsolgat és kb foglalja csak a helyet.

Versenyesnél pedig ha egy gyakorlati helyre nem kerülsz be akkor fel tudod venni esetleg azt a tárgyat máshol.

2023. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!