Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az gáz ha sík hülye vagyok...

Az gáz ha sík hülye vagyok matekból?

Figyelt kérdés
Minden tantárgy tök jól megy 4-esre.De a mateknál meglátom a törteket vagy egy egyenletet stb és az agyam teljesen leblokkol és annyi...
2008. jan. 6. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
rengetg embernek nem megy a matek és mégis főiskolát végzett külön tanár pl megoldás lehet.
2008. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
az érzelmi stressz miatt leblokkolsz, ennek a feloldásához gyakorlatsorokra lesz szükség, ha érdekel irj, segitek!!
2008. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Huh, hát gáznak éppen nem gáz, csak leginkább az érettségin... Amúgy tudom, hogy sovány vigasz, de vagyunk még így ezzel rajtad kívül egy jó páran. Én 26 éves vagyok, de a mai napig rosszul vagyok, ha el kell végeznem mondjuk egy szimpla kivonást. Keress fel egy különtanárt, a türelem és a gyakorlás sokat segíthet. Esetleg oldj meg egy diszkalkulia-szűrő feladatsort. Nem törvényszerű, hogy diszkalkuliás lennél, de lehet, hogy utána kellene járnod, hogy miért megy annyira nehezen. Kitartást kívánok!
2008. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
71%

Lehet, hogy többen nem fognak egy etérteni, sőt, legszívesebben téglával dobálnának azért amiért ilyet írok, de szerintem nincs olyan, hogy valaki sík hülye matekból, hanem csak egyszerűen az alapokat nem tanulta meg/nem tanították meg neki....

Én is így voltam vele, általánosban úgy gondoltam, hogy a matek nem olyan, mint pl a töri, hogy meg kell tanulni, suliban lemásoltam a házit és kész.

A gimiben meg kaptam sorra az 1eseket, mert nem tudtam semmit. Aztán kaptunk egy nagyon jó matek tanárnőt, és ő vezetett rá arra, hogy a matekot nem magolni kell, hanem akár spirál füzeteket teleírva gyakorolni a feladatokat. Nekem az érettségim is 5 ös lett és a fősulin is általában

jók lettek a vizsgáim.. Pedig soha nem goldoltam volna.

Nem tudom, hogy Te mennyi idős vagy, de általában vannak olyan feladatgyűjtemények, aminak van megoldása is, azzal nagyon sokat tudsz gyakorolni. Egy idő után rá fog állni az agyad!

Sok sikert, és ne add fel. Tudom, az egyém úgy hangzik, mint egy hülye sikertörténet... de próbáld meg, hogy sokat gyakorolsz és nagyon odafigyelsz!

2008. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Nyugi! többen is túlélték már! Én is!Javaslatom: érettségi előtt korrepetálj tanárral! Én átvészeltem ezzel a módszerrel,már nyugdíjas vagyok, de egyetemi diplomám és szakvizsgám van.

Üdv: "rotfusz"

2008. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A matekot piramis tárgynak is nevezik, mivel minden egymásra épül. Ha kihagysz egy követ, a következőt a büdös életbe ne tudod a helyére rakni. Tehát ha valahol nem figyeltél oda, vagy nem értetted a lényeget, akkor nem tudsz továbblépni még egy szintet. Meg kéne nézni, hol vagy elakadva, és arra építeni a többi " követ", hidd el utánna már olyan könnyű lesz, hogy el sem hiszed. Azért bízom benne, hogy nem ott vagy elakadva, hogy 2x2=?, mert akkor inkább bele se vágj!
2008. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már az előttem szólók is írták, jó sok ember van így. Én négy éve érettségiztem, és míg általánosban mindig hármas-négyes voltam matekból (nem nyomták fel a jegyeimet, akkoriban még értettem), gimiben mindig a kettes érettségi volt az álmaim netovábbja. Meg is lett, igaz, csak egy ponttal lett több, mint a ponthatár. Azután tavaly kezembe akadt az immár új fejlesztésű, "kompetencia-alapú" matekérettségi: minden rákészülés nélkül hármast írtam. Olyan szinten le van butítva, hogy egy ötödikes is megírja kettesre... Ne félj te sem, egy idő után már csak nevetni fogsz a mostani szorongásodon! :)
2008. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
na ezt figyeld.. mindenből 4-5vagyok jóó a töri 3as matek.. 2esXDD és... 10.be a LEGJOBB csoportba osztott be a tanár... na ez aztán tisztességesXD
2008. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ha plusz órákra járnál jobban menne a matek... egyébként általánosban én 2es-3as voltam, most gimi utolsó osztályában pedig stabil 4es! csak egy kis fenék kell hozzá és utána már sztem meg lehet érteni a logikáját, ha tudod az alapokat.
2008. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
fizika, kémia ezek mennek?
2009. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!