Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez az úszástörvény?

Mi ez az úszástörvény?

Figyelt kérdés
Heti 1 alkalommal úszásoktatás lesz a sulimban. Viszont én az nap, amikor lesz (már megtudtuk) van a heti 4 edzésprogramomból, ami nagyon fontos a legkeményebb edzésem. Ha eltolnám az úszás miatt, akkor csak este 10-re érnék haza aznap. Meg lehet-e ezt úszni, vagy mindenképp kötelező

2023. aug. 27. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Egyéni szocprobléma, az úszás kötelező.
2023. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem, kötelező óra.
2023. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Kellenek a jó fizikumú, gondolkozni nem tudó, betanított gyárimunkások az akkumulátorgyárakba 3 műszakozni na meg persze ezek fognak továbbra is a mindenkori FIDESZ-re szavazni és ezek nem tudnak migrálni nyugatabbra, mivel ott is van már elég aluliskolázott migráns, oda is azok kellenek akik a tudásuk révén tudnak értéket teremteni (informatikus, orvos, mérnök srb...). Szóval ezért van több tesi a közoktatásban (beleértve az úszást) mint például matematika vagy fizika.
2023. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem beszélj az osztályfőnökkel vagy az úszásoktatóval, hogy te egy másik sportot űzöl magas szinten, és ezzel szeretnéd kiváltani az úszást. Itt a sport, a mozgás a lényeg.
2023. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudok erről a törvényről, de attól még lehet, hogy van. Szerintem nagy baromság. Tapasztalat, hogy a tesitanárok 80%-a nem alkalmas a sport oktatására. Az úszásoktatás a suliban sem ér semmit, nálunk olyan volt általánosban, hogy aki tudott már úszni, az az oktatás után is tudott, aki meg nem, az utána sem. Tehát teljesen értelmetlen az iskolai keretek közötti testnevelés és sport oktatása. Ott csak megutáltatni tudják az emberrel az egészet. Én iskola után saját magamtól kezdtem sportolni és mozogni, az sokkal hasnosabb.
2023. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, egyetértek.

Nálam az egyetem változtatta meg, ha az nincs, egy életre megutálom a sportot.

Az általános meg gimis tesiórák arról szóltak, hogy a tesitanár leszólt, hogy béna vagyok.

Semmi rávezetés, segítség, bátorítás.

Fuss le 100 métert, mássz fel a kötélre, dobd be a kosárlabdát. Nem tudod? Béna vagy!

(Hogy pl rövidlátó voltam, s azt se láttam, hova is kène bedobni a labdát, pl, senkit nem érdekelt.)

2023. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk, azzal viszont egyetértek, hogy úszni tanuljon meg mindenki. Az nem csak a sport miatt fontos.
2023. aug. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor se engedték el a sulis úszást mikor vittem az egyesületi igazolást, hogy versenyszerűen úszok. Annyi engedményt kaptam, hogy nem kellett a többiekkel csiga tempóban evickélnem, hanem a szomszédos sávban leúszhattam a magam 2 km-ét.
2023. aug. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!