Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditátvitelnél azt a jegyet...

Kreditátvitelnél azt a jegyet kapom, amilyen jegyem az elfogadtatott tárgyból volt?

Figyelt kérdés

Pl. programozás 1 tárgyat fogadtatok el. Ha az egyetemen, ahol elvégeztem a tárgyat négyest kaptam, akkor az új egyetemen is a négyest számolják be a diploma jegyébe?


Másik kérdésem, hogy ezek a kreditek ugyanúgy beleszámítanak a megszerzett kreditbe, mintha elvégzem a rendes tárgyat?

10%-kal lehet ugye túllépni a kötelező krediteket, utána már fizteni kell. Az elfogadtatott kredit is beleszámít ebbe, tehát ha pl. elfogadtatok egy 4 kredites tárgyat, akkor azt nem "spórolom" meg, hogy helyette még felvehessek mást?


2023. aug. 29. 00:12
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

" Figyelt kérdés

Pl. programozás 1 tárgyat fogadtatok el. Ha az egyetemen, ahol elvégeztem a tárgyat négyest kaptam, akkor az új egyetemen is a négyest számolják be a diploma jegyébe?"


Miért szerinted mégis milyen jegyet írnának be, ha az előző egyetemen 4-est kaptál az adott tárgyból az új egyetemen pedig elfogadták akkor hasraütésszerűen beírnak egy jegyet vagy random generátorral generálnak valamit, aztán ha szerencséd van 5, ha pedig nincs akkor 2? Egyetemistaként hogy hiányozhat valakiből ennyi logikus gondolkozásra való hajlam? Gondolom nem véletlenül szakadt félbe az előző egyetemi képzésed (nyugi az új egyetemre sem fogsz sokkal tovább járni ilyen kompetenciákkal).


"Másik kérdésem, hogy ezek a kreditek ugyanúgy beleszámítanak a megszerzett kreditbe, mintha elvégzem a rendes tárgyat?


10%-kal lehet ugye túllépni a kötelező krediteket, utána már fizteni kell. Az elfogadtatott kredit is beleszámít ebbe, tehát ha pl. elfogadtatok egy 4 kredites tárgyat, akkor azt nem "spórolom" meg, hogy helyette még felvehessek mást?"


Erre minden egyetem hivatalos tanulmányi és vizsgaszabályzata kitér a kreditelismerés részben, mivel véletlenül sem említetted az intézményt valamint a szakot ahová jelentkeztél (bár az első kérdésed után nem is feltételeztem rólad, hogy képes lennél megfelelően specifikálni egy kérdést) így érdemben nem lehet válaszolni a kérdésedre. Ajánlom a TVSz tanulmányozását!

2023. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaj, egyem a szíved, hogy ennyire felbosszantott ez a kérdés. Legközelebb inkább ne gyötörd magad ilyenekkel, inkább ne is válaszolj!

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem tervgazdasági szakára fogok menni, megnéznéd nekem a tvsz-t, ha már te ilyen ügyes és okos vagy???

2023. aug. 29. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!