Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditek elfogadtatása működhe...

Kreditek elfogadtatása működhet ebben a formában?

Figyelt kérdés

Jelenleg az SZE-re járok járműmérnök szakra, ha minden jól megy, jövőre végzek. Megfordult a fejemben, hogy utána felvételizek Nyíregyházára, hivatásos repülőgépvezető szakra. A tematika alapján a tárgyak nagyrésze (repüléses tárgyak kivételével gyakorlatilag az összes; matek, mechanika, hő-áram,gépészeti tárgyak, stb...) megegyezik a mostani járműves tárgyakkal (nevük nem teljesen, de a tárgyi tematika nagyrészben igen). Ilyen esetben el lehetne ezeket fogadtatni? Ha igen, az összeset, vagy van ennek valami limitje? A kérdés azért is merült fel bennem, mivel ugye a repülőgépvezető esetén önköltséges szakról van szó, és ha így redukálni tudnám a félévek számát, azzal nem csak időben, de pénzben is rengeteget tudnék spórolni.

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban infója vagy tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná velem.



2021. jan. 4. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tematika megfelelő mértékben(70, 80+ százalékban) egyezik akkor el kell hogy fogadják, felső limitről nem tudok hogy lenne.
2021. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

És mi a helyzet abban az esetben, ha tanultam ugyan az adott dolgokat, viszont több tárgy keretein belül? (NyE-n a matek 1-ben van olyan ami nálunk is matek 1 volt, viszont vannak benne olyan dolgok is amit mi csak matek 2-ben és 3-ban tanultunk.) Így is elfogadják, vagy csak akkor ha a konkrét tárgyak egyeznek?

2021. jan. 4. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy ott konkrétan hogy működik, nem tudom. De általában több tárgyból is össze lehet legózni egy elfogadtatását, ha úgy már kellő mértékben lefedik az így teljesíteni kívánt tárgy tematikáját. Az ottani tanulmányi osztálynál vagy hallgató képvieselet tanulmányi felelőstől kellene érdeklődnöd szerintem, ha pontos infót akarsz.
2021. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!
2021. jan. 4. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!