Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az "ellenőrzési alapok"...

Az "ellenőrzési alapok" milyen óra?

Figyelt kérdés
Lesz egy ilyen tárgyam. Leírás sehol nincs róla. Mire lehet számítani?
2023. aug. 29. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen intézmény? Milyen képzés?

Hasonló nevű kurzus elképzelhető egy mérlegképes könyvelői OKJ-n (bocs, most már szakképzés), meg egy számvitel mesterszakon is. Nyilván más tematikával és más követelményekkel. De ellenőrzési tárgyról hallottam már műszaki és IT területen is. Ennyi alapján senki nem fogja tudni neked megmondani.

2023. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pontosan amit írtál.

Könyvelő

Gondoltam, hogy előfordulhat több szakon is de azt hittem, hogy maga a tárgy minden szakon ugyanaz lehet. Mármint a lényeg, hogy miről szól?!

Tematika leírás nincs

2023. aug. 29. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Az "ellenőrzési alapok" lényegében arról szól, hogyan tudsz bizonyos könyvelési folyamatokat ellenőrizni és hitelesíteni. Megtanítják az alapvető eljárásokat és technikákat, amelyek segítségével a pénzügyi kimutatások helyességét tudjuk ellenőrizni. Tény, kicsit száraz, de ha belegondolsz szükséges a munkánk során.
2023. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi jutott eszembe nekem is, de most válaszolt egy felsőbb éves és azt mondta, hogy elég zavaros egy óra, nem lesz kedvenc.

Semmi tematika. A NATO tagállamokról is szó lesz, de lényegében inkább a hallgatóknak kell beszélni, előadni.

Egy ilyen órát pont úgy képzelnék el, hogy az oktató ad elő...

2023. aug. 29. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 nem tudom melyik egyetemről van szó, szerencsére nálunk nem így oktatták... de az a releváns infó amit a felsőbbéves mond mert sajna minden tárgy "minősége" az oktatón múlik sajnos
2023. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így van sajnos :)
2023. aug. 29. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!