Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem hibázott a felvétel...

Az egyetem hibázott a felvételi eljárást illetően. Hogyan kell a jogorvoslat jogával élni?

Figyelt kérdés

Megjelentem az alkalmassági vizsgán ,teljesítettem is mindent. Adategyeztetés is megtörtén és a névsor olvasáskor is jeleztem ,hogy jelen vagyok.

Mindezek ellenére a döntési határozatban elutasították a felvételi kérelmemet arra hivatkozva ,hogy nem jelentem meg az alkalmassági vizsgán.


Fellebbezés már nincs csak jogorvoslati lehetőség.

Az e felvételi rendszerben az szerepel ,hogy: az alkalmassági, szakmai vagy gyakorlati vizsgákkal, és az egyetemek saját felvételi döntéseivel nem az Oktatási Hivatal foglalkozik, a jogorvoslatot ilyenkor az adott intézmény vezetőjének kell benyújtani az egyetem által meghatározott módon, általában írásban. Ezeknek az intézményi honlapokon tudtok utánanézni.


Az egyetem felvételi szabályzatában pedig csak ennyi szerepel:

A vizsga értékelésével szemben jogorvoslati kérelem terjeszthető elő a tanulmányi értékeléssel szembeni jogorvoslat általános szabályai szerint.


A kérdésem az ,hogy milyen formában kell a jogorvoslatot benyújtani az intézményvezetőnek?

Nyomtatványt nem találtam. Elég egy sima általam megfogalmazott email amelyben az eljárás felülvizsgálatát kérelmezem?



2023. aug. 31. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A magyar oktatási rendszerben a jogorvoslati eljárásoknak vannak általános és intézményenként változó szabályai. Mivel azt írtad, hogy az egyetemi felvételi szabályzatban nincs külön formanyomtatvány a jogorvoslatra ezért csak néhány általános követelményt tarts be a levélben amelyben a felülvizsgálatot kérelmezed pl:


1. Formalitások: Mivel nincs kifejezetten előírt nyomtatvány a jogorvoslati kérelem benyújtásához, egy általad megfogalmazott dokumentum is elegendő. A legtöbb egyetemnél az írásbeli forma a hivatalos, tehát egy levelet vagy emailt is elfogadnak.


2.Tartalmi követelmények: A levélnek vagy emailnek tartalmaznia kell a következőket:

- Személyes adataid (név, születési dátum, lakcím stb.)

- A vizsgával kapcsolatos adatok (vizsga időpontja, helyszíne stb.)

- Az érintett döntésre hivatkozás (pl. elutasító határozat dátuma és száma)

- Az elutasítás oka és az, hogy miért tartod azt tévesnek

- Kérj egyértelműen egy felülvizsgálatot vagy egy új elbírálást


3. Bizonyítékok: Csatolj minden olyan bizonyítékot, amely alátámasztja az állításaidat.

2023. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Mindenképp szem előtt tartom a válaszodban felsoroltakat!

🙏

2023. aug. 31. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!