Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőskènt muszáj diák...

Levelezőskènt muszáj diák igazolvanyt igènyelni?

Figyelt kérdés
Levelezőre vettek fel, kaptam az iskolátol emailt hogy a kormányablak a tudom igènyelni, és vigyem magammal a papírt. De muszáj diákot igènyelni?
2023. aug. 31. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj
2023. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj, de el is esel nélküle dolgoktól.


50%-os utazási kedvezményt az iskoláig.

50%-ot a könyvtárakból.

Kulturális- és kereskedelmi kedvezményeket.

2023. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ezek a kedvezmények nagy segítségek a magyar levelezős diákoknak.
nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamiért ironikus/szarkasztikus hangnemet érzek a #3 válaszában, nem tudom miért.


Szerintem megfelelő.


50% kedvezmény az iskoláig:

Szerintem ez kifejezetten jó. A levelezősök általában másik városból jönnek. Én például Pestről járok Szegedre. Péntek-szombat, oda-vissza, heti négy jegy.

Nagyon nem mindegy, hogy egy havi 37.000-et, vagy 20.000-et kell csak a vonatozásra költenem. (Kocsival számolva a benzinköltség mégrosszabb lenne és arra kedvezmény sincs.)


50% a könyvtárakból:

Jó ez nem feltétlenül éri meg minden levelezősnek, embere válogatja mennyire könyvtárba járós, de nekem kifejezetten jól jön. Rengeteg olyan ajánlott könyv, tudományos folyóiratok, stb. van elérhető a könyvtárakban, amiket a netről nem lehetne összeszedni.

(Pl. a Routledge Handbook-ok, amiket iszonyatosan védenek, amint meglátják online a könyvüket, már nyomoznak és perelnek. A könyveik 90%-a nem elérhető ingyen a neten, viszont könyvtárakban ott vannak a példányaik.)

Alapból nem egy nagy tétel, a legtöbb könyvtárba párezer forint egy évre.

De ha még azt is le tudja az ember felezni, ha sok különböző könyvtárba kell járnia, akkor azért nagyon is jól jön.


Kulturális- kereskedelmi kedvezmények:

Attól még, hogy a levelezősök nagy része, köztük jómagam is, dolgozó felnőtt, az nem jelenti azt, sőt, hogy ne akarnánk kulturális életet élni. Bizony nem rossz dolog az, ha kismillió programra, kiállításra, rendezvényre 50%-kal lehet bemenni.

nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért költesz 20-at, amikor 18-ért van országbérlet is?
nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!