Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen annyi nyelvet...

Egyetemen annyi nyelvet tanulhatok amennyit szeretnék?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a szakon kötelező 2 nyelvet tanulni, de ha én többet szeretnék arra is van lehetőség?

2023. szept. 1. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem
2023. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem nyelviskola. A szakmai nyelv is általában valami bohóckodás, semmi valódi tudásra ne számíts ettől.
2023. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom a korábbi hozzáazólók miért írták azt hogy nem. Szabválként bármennyi nyelvi kurzust felvehetsz. Nekem volt szaktársam aki finn nyelvet vett fel mert érdekelte, a másik oroszt stb. Akár minden félévben felvehetsz másikat ha van hozzá kedved és belefér az órarendbe.
2023. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Bármit felvehetsz, de egy nyelvi kurzus sem kötelező.
2023. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még az lenne a kérdésem ha van 1 db tárgy azon belül több kurzus akkor úgy vehetek fel több kurzust? Mert az a neve a tárgynak hogy nemzetközi kapcsolatok szaknyelve (1. nyelv) de ha ide be van rakva egy 4 féléves kurzus ami kezdő arra nyugodtan mehetek? Plusz van ahol megvan jelölve, hogy csak haladó szinten lévők jelentkezhetnek, de pl angolnál sehol nincs ez megjelölve. Ugye angolra véletlenül sem tudok kezdőre jelentkezni, igaz?

Meg olyat is hallottam, hogy ha 4 félévig tanulok 1 nyelvet akkor másikat csak ez után tanulhatok.

2023. szept. 1. 21:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas különbség volt az egyetemek között. Az SZTE-r 5-7 éve rengeteg lehetőség és választék volt a nyelvtanulásra, az ELTE-n kb semmi.
2023. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetemfüggő, amíg nem tudjuk melyik egyetem semmi hasznosat nem tudunk mondani. BMEn pl van egy nyelviskola, és megvan hogy hány darab nyelvórát vehetsz fel náluk ingyenesen egy képzés alatt.
2023. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
BGE
2023. szept. 1. 23:30
 9/9 A kérdező kommentje:
KKK-nemzetközi tanulmányok
2023. szept. 2. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!