Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlovák állampolgárként,...

Szlovák állampolgárként, magyar tartózkodási engedéllyel tanulhatok magyar rendészeti főiskolán/egyetemen?

Figyelt kérdés

Gondolom más egyetemnél nem lenne baj a külföldi állampolgárság,de egy rendészetinél már gondot okozhat.

Elég ha az egyetem elvégezte után veszem fel az állampolgárságot, vagy már az egyetemre való jelentkezés előtt kéne?



2018. jan. 30. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Maradj otthon! Vagy fizetsd a tandíjat, akkor meg szerintem otthon jobb egyetemet talàlhatsz ingyen, mint az a retek.
2018. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előtte kéne felvenned, vagyis pár éve így volt még :(
2018. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sajnos kötelező a magyar állampolgárság felvétele és magyarországi lakcímkártya is. Tavaly nekem ezen csúszott el a felvételem, későn érkezett meg a honosítás, szóval nem tudtam időben állampolgársági esküt tenni, hiába volt igazolásom a kormányhivataltól, hogy időben elindítottam az eljárást. Január 4-én adtam be a kérelmet és nem érkezett meg a válasz július közepéig, szóval már nem tudtam feltölteni a felvire. Hiába fellebeztem, nem adtak méltányosságot. Idén újra kellett kezdenem az egész felvételi eljárást, hiába teljesítettem tavaly, a pontom is megvolt.Számíts azzal, hogy a szlovák érettségit csak B2 szintnek számítják, az angol B2-est pedig nekünk nem fogadják el, hiába van az érettségiben feltüntetve így. A bizonyítványt az oktatási hivatalban honosítatnod kell és egyébként is egy rakat papírt kell beszerezned innen-onnan, szóval nagyon-nagyon körülményes.Nem árt emeltszintűzni sem valamiből, mert magasak a ponthatárok, a kitűnő érettségi is csak 404 pontot ér, mert ránk nem érvényes a pontszámító kalkulátor által számított pont.Nekem ha mindent úgy számítanának, mint a magyarországiaknak 482 pontomnak kellene lennie, ebben már a + 100 is benne van, de akár 200 + is meglenne, sporteredményekből, nyevvizsgákból, emeltszintből. Mindent nagyon figyelmesen el kell olvasni, mert rengeteg a jogi kiskapu. Sok sikert, drukkolok!
2018. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!