Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE kifogástalan életvitel...

NKE kifogástalan életvitel ellenőrzés során korábbi diákhitel negatívumként számíthat?

Figyelt kérdés
Kifogástalan életvitel ellenőrzés nyomtatványon van egy olyan pont, hogy "Jelentősebb (300 000 Ft-ot meghaladó) hitelállomány, kölcsöntartozások összege:". Korábbi tanulmányok során felhalmozódott diákhitelt itt gondolom fel kell tüntetni. Ez negatívumként számíthat? Nyilván nem a mostani évre vonatkozik a kérdésem, hanem a következőre.

#egyetem #Nemzeti Közszolgálati Egyetem #NKE #nke rtk #Kifogástalan életvitel ellenőrzés #NKE Kifogástalan életvitel ellenőrzés
2023. szept. 1. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Hát Ja. Pízt aztat felvetted, felmutatni meg ok mindent nem tudsz.
2023. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéses ügyben fontos kiemelni, hogy a "Kifogástalan életvitel ellenőrzés" célja az egyetemi felvételi eljárásokban a hallgatói jogviszony létesítéséhez szükséges bizalmi elemek vizsgálata. A hatályban lévő FER rendelet 23. § (1) bekezdése alapján a jelentősebb, azaz 150 000 Ft-ot meghaladó hitelállomány, kölcsöntartozások összegének feltüntetése kötelező az említett nyomtatványon. Ezen túlmenően a FER 23. § (2) bekezdése alapján kijelenthető, hogy az ilyen jellegű tartozások negatívan befolyásolják a jelentkező értékelését a felvételi eljárás során. Ezenkívül a FEFSZ 45. §-a kimondja, hogy a diákhitellel összefüggő tartozások, még ha korábbi tanulmányi időszakra is vonatkoznak, az életvitel vizsgálata során különleges figyelemmel értékelendők. Továbbá a FEFSZ 46. § (3) bekezdése alapján, amennyiben a tartozás mértéke az adott összeget meghaladja, az annak a jelentkezőnek a KIZÁRÁSÁT vonhatja maga után.


Ezért a korábban felhalmozott jelentős diákhitel, a fenti jogszabályok tükrében, hátrányosan befolyásolhatja a felvételi eljárást, és kizáró okot is képezhet.

2023. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1/2 ezt most így nem tudom értelmezni.

2/2 valami linket tudsz dobni ezekről? mert hogy ilyen rendeletet én nem találtam.

2023. szept. 1. 22:26
 4/4 A kérdező kommentje:
egyébként félreértés ne essék, egyfolytában fizetve van a törlesztőrészlet.
2023. szept. 2. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!