Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme a testnevelés...

Mi értelme a testnevelés órának, ráadásul heti ötnek?

Figyelt kérdés
Semmi értelme, csak viszi az időt, így is sok óra van, hamarabb hazamehetnének a diákok. A legtöbb iskolában nincs még normális udvar se, gimnáziumokban még egyáltalán udvar sincs sok helyen. A tornaterembe be se férnek a gyerekek, az utcán kell futni, ha rossz az idő akkor meg bent a folyosón meg a lépcsőkön. A feladatok is idejétmúltak, a poroszos időkből visszamaradt értelmetlen dolgok, mint a tornaelemek (gyűrű, párhuzamos korlát, bukfencek, kötélmészás), futás fel-alá "x" időre. Legalább hagynák a gyereket játszani, de még azt se lehet és le se fogy tőle senki, aki túlsúlyos.

2023. szept. 3. 21:14
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Szerintem a ti sulitok sz@r mert nálunk van jó edzés, kikapcsolódás! Amúgy a tesi órának az lenne a lényege hogy a nem sportoló gyereket legalább egy kicsi mozgásra bírja és a sok sz@r tantárgy után a kikapcsolódás a tesi jöjjön! Hogyha csak futtok a lépcsőn és semmi más az tényleg rossz lehet.
2023. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok már iskolás. 6 éve kikerültem a közoktatásból. De nálunk ez volt mindig amit leírtam, meg másoknak is más iskolákban. Kövér amúgy sosem voltam, iskola mellett sportoltam mindig, de a tesit nem igazán szerettem.

Sosem értettem minek futtatnak időre, ha nem készítenek fel rá. Minden órán ugyanaz volt. Sablonos bemelegítő futás 1000 méteren, után 500 méter sprint meg 500 méter kocogás, aztán meg valami gimnasztika vagy szerencsésebb esetben játszhattál 15 percet.

Télen meg bent voltál és mehetett a talajtorna, gyűrű meg a többi poroszos dolog. Ha rossz kedve volt a tanárnak, kizavart futni a hóban.

2023. szept. 3. 21:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg van értelme. A gyerekek napi 10 órát az iskolapadban görnyednek, és ez nem egészséges, kéne mozogni. Az más kérdés, hogy sok helyen nem lehet megvalósítani, mert nincs elég tanár, hely meg pláne nincs. Nálunk sok helyen probléma, a városban is. A lányom városi suliba járt, és ott egy darab tornaterem volt, amit két felé lehetett osztani, de volt, hogy így is az udvaron szaladgáltak a gyerekek, mert nincs annyi hely, hogy minden osztálynak minden nap legyen órája. Vidéken, ahol meg még tornaterem sincs, ott meg aztán pláne szívás.

Szóval az ötlet jó, csak megint nem gondolták végig rendesen.

2023. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az az eredeti értelme, amit a kettes is ír: hogy az is mozogjon, aki amúgy máskor nem teszi. Viszont abban igazad van, hogy nagyon sok iskolában ez nincs jól kivitelezve. Sokszor még a feltételek sem adottak, főleg heti 5 tesi esetén.

Én egész életemben utáltam sportolni (soha nem voltam kövér, mielőtt bárki ezzel jönne), de a gimis tornaórákat például egész jónak találtam. Tudta a tanár, hogy nem mindenki sportos típus, úgyhogy nem kínzott feleslegesen, de voltak dolgok, amiket igenis elvárt. Még én is úgy éreztem, hogy fair ajánlat az, hogy sokszor békén hagy, de cserébe vannak alkalmak, amikor nekem is kicsit meg kell erőltetni magamat. Ezeken kívül meg sok csapatjátékot játszottunk, amivel egyszerre mozogtunk, szórakoztunk, kikapcsolódtunk, és talán még egy kis csapatépítő szerepe is volt. De általános iskolában nagyon ritkán éreztem ezt, mert egyszerűen más volt a tanár felfogása az órát illetően. Úgyhogy értem, amit mondasz, de nagyon sok múlik azon, hogy egy-egy tanár hogyan valósítja meg az órát.

Szerintem ahelyett, hogy szekrényugrásra meg hasonló hülyeségekre pazarolnánk az időt, akár edukálni is lehetne a gyerekeket arról, hogy miért fontos a sport (meglepően sokan nem értik az összefüggéseket, hiába tudnak annyit, hogy "fontos a testmozgás"). Vagy mondjuk bevezetni valami olyan tantárgyat, ami nem csak a testi, hanem a lelki egészségről is beszél kicsit a fiataloknak, ha már egyszer ennek a "csodás" oktatási rendszernek az elszenvedői. Tudom, ez hiú remény... Mindenesetre szerintem már az is eredmény lenne, ha nem utáltatnák meg a mozgást óvodásokkal/alsósokkal, mert így talán még lenne kedvük sportolni, mire elérik azt az életkort, ahol belátják a testmozgás fontosságát.

2023. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból tényleg hülyeség, hogy 0 edzés és felkészítés volt, miközben folyamatosan számonkérték a különböző feladatokat. Lehet én jártam rossz iskolákba, de nálunk az volt a jellemző, hogy kb minden félévente 2x csináltunk, másodjára jellemzően jegyre, szóval a végeredmény egyértelműen azon múlott, hogy ki sportol iskolán kívül. Most attól, hogy kéthavonta kierőszakolták belőlem a fekvőtámaszt vagy felülést egyértelműen nem nyújtottam jobb eredményt az évvégére. Folyamatos szenvedés és kudarcélmény volt csak így a dolog, ami teljesen elvette a kedvemet mindenféle sporttól. (Manapság már sportolok rendszeresen mielőtte beszólna valaki.) Mindemelett a rövid szünetek óra előtt és után, illetve a lerohadt öltözők még arra se adtak esélyt, hogy esetleg letusoljon az ember, szóval aztán izzadtan ülhetted végig a maradék óráid.


Alapvető dolgokat nem tanítottak meg a testmozgásról és bizonyos mozgásformák technikai kivitelezéséről pl a helyes futásról és légzésről. De bőven elférnének elméleti anyagok is pl a testmozgás szerepe az egészségmegőrzésben vagy a fogyás tudományos hátteréről. Pl a mai napig sok ember nem tudja, hogy nincs helyi fogyás, miközben ezt pont megtaníthatnák tesiórán is.

2023. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Olyan szempontból tényleg hülyeség, hogy 0 edzés és felkészítés volt, miközben folyamatosan számonkérték a különböző feladatokat. Lehet én jártam rossz iskolákba, de nálunk az volt a jellemző, hogy kb minden félévente 2x csináltunk, másodjára jellemzően jegyre, szóval a végeredmény egyértelműen azon múlott, hogy ki sportol iskolán kívül. "


Hatos, nálunk dettó ez volt. Óra elején 1000 méter kocogás, a többi elment öltözéssel, vakarózással, esetleg volt sprint-kocogás meg gimnasztika. Aztán szeptember végén mehet a 100,200,400,800 méteres futás, néha 2000 méter. Aztán az osztályfőnök álla leesett amikor belenézett a naplóba, hogy az osztály felének nincs hármastól jobb jegye testnevelésből. Ezekkel a futásokkal le is volt tudva a félév, a második félévben megkaptad a jegyedet a bukfencekre, gyűrűre, korláton pörgésre, aztán meg júniusban ugyanúgy lefuttatta a tanár ugyanazokat a távokat. Persze egy edzettséget nem alakítottunk ki, úgyhogy aki iskolán kívül nem járt futni legalább, az szó szerint viccen kívül a bukást kockáztatta.

2023. szept. 3. 22:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb koromban kövér voltam, de azóta se szeretek mások előtt sportolni, főleg nem olyan ruhában amiben amúgy is kényelmetlenül érzem magam. Emellett gyűlölöm azokat a játékokat amiket tesin játszunk, mindig igyekszem kiejtetni magam. Sokáig pont azért nem akartam elkezdeni sportolni mert úgy gondoltam ugyanolyan szörnyű lesz, mint a testneveles órákon.


Amúgy szeretek mozogni, otthon rendszeresen sportolok - egyedül, csukott ajtók mögött. Én se értem minek kell heti 5 tesi, ezek nélkül csak heti egyszer lenne 8 órám :D

2023. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
8-as az szép, én emelt nyelvi osztályba jártam, de sosem volt 8 órám, csak 11. osztályban, az is csak egy fakultáció volt. Amúgy minden nap maximum 7 óránk volt, pénteken viszont csak 6 volt mindig. Jól csúszik lefelé az oktatás, ahogy elnézem. Lassan már olyan lesz, mint a börtön, csak még tanulsz is plusz bent alhatsz. A környezet már sok helyen megvan, általános iskolába és vidéken jártam, az gengszterképző volt roma bandákkal, magukat gengszternek képzelő kis sz*rosokkal, jellemző volt az ebédpénz egy részének elvétele védelmi pénz címén, uzsorázással, késsel fenyegetőzéssel, verekedésekkel, lopással, kabátok, táskák levizelésével, lesz@rásával, egyéb fenyítésekkel.
2023. szept. 3. 22:38
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Azert kell, mert a budai varba felszokotr felcsuti t@jp@r@szt kitalalta. Az nem szamit, hogy szamos iskola alkalmatlan ekkora mennyisegu testneveles ora megtartasara. De mi egy sportos nemzet leszunk, a focistak es az akksigyarak orszaga.

Ha nem tetszik, holnapra stadion epul az udvarotokba!!!444

2023. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
O1G
2023. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!