Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idei túlzottan alacsony...

Az idei túlzottan alacsony felsőoktatási ponthatárok miatt megnő vajon a lemorzsolódók száma? Vagy inkább lentebb viszik a követelményszintet?

Figyelt kérdés

Mármint az egyetemek/főiskolák elfogadóbbak lesznek költségtérítéses szakokon a gyengébb képességű nebulókkal annak érdekében, hogy sok bevétele legyen az intézménynek?

Vagy inkább a szigort választják, nem érdeklik a lemorzsolódók, fontosabb lesz az intézmény neve és híre?



2023. szept. 4. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, de a t*kom tele van már azzal, hogy lassan érettségi sem fog kelleni, mint követelmény. Nyelvvizsgát, emelt érettségit kellett tennem ahhoz, hogy bejussak és diplomát kapjak, most már egyik sem kell. Vicc lett a felsőoktatás...
2023. szept. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én jelentkeztem MÉG nem kellett emelt érettségi. A nyelvvizsgával az volt a baj, hogy egységes volt, miközben szakonként eltérő szükség van rá és maga a nyelv is fontos egyes esetekben. Például egy művészeti szakon nem baj, hogy nem kell nyelvvizsga, ezzel egyetértek, de az már gáz, hogy az informatikai szakokon is eltörölték, ott én még szigorítottam is volna, hogy csak az angolt fogadják el, mert az az egész alapja (volt a faliújságon hirdetés, hogy cigány nyelvoktatás - gondolom jópáran megúsztak így egy rendes idegen nyelvet).
2023. szept. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nőni fog a lemorzsolódók száma. Például a Tokaj-Hegyalja Egyetemen voltak olyan szak ahová 152 pont volt a felvételi ponthatártól. Ez kábé a kettes érettségi szintha. Na belőlük sem agysebészek lesznek.

Véleményem szerint onnan sokan ki fognak hullani.

2023. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3, nyugi, pont olyan senki nem fog kibukni.
2023. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!