Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell tudni hogy mi volt...

Miért kell tudni hogy mi volt régen????

Figyelt kérdés
Biztosan ti is láttatok már olyan Facebook riportot ahol az utcán kérdezgetik a fiatalokat a múltról ( második világháború, 56 stb) ... Miért kellene ezeket már tudni??? Nagyon rég volt már... Miért fontos tudni???? A jövőbe kellene lenni nem a múltban! Engem valahogy nem zavar hogy nem tudok ezeket.. meg Egricsillagok ... Nem is érdekel.. akkor nekem miért kellene tudni???? Ha akarom interneten rá keresek. De ne legyen már kötelező tudni!!

2023. szept. 4. 18:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

10, tehát azt állítod, hogy csalnak a választásokon?

Persze, a pálya a hatalom felé lejt, igen, de én azt látom, hogy nem a halott meg egyéb kamu szavazatokon múlik. Nézz már körbe, a Fidesznek TÉNYLEG ennyi támogatója van:D

Az ellenzék meg TÉNYLEG sz*t sem ér. És ez is egy fontos apektus, hiszen hiába akarsz leváltani valakit, ha nincs kire. Márpedig most nincs kire.

2023. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mert az emberek így verhetik a mellüket valamire, mondván "há nem tudja mekkora sötét nyomorék bezzeg én tudom". A történelem LEXIKÁLIS része is ennyit ér, ott az összefüggéseket, politikát, és gazdasági ismereteket kellene tudni töviről-hegyire mert az hasznos, nem azt hogy x. dinasztia y. tagját hogy hívták. Mikor ilyen hangzatos szavakkal jönnek, hogy "amelyik nemzet nem ismeri a múltját, annak nincs jövője" akkor igazából ezekre a ténylegesen hasznos ismeretekre gondolnak, mert attól hogy valaki 500 csatát be tud jelölni a térképen centis pontossággal, nem fog bölcsebben szavazni pl. Magyar ugyanez, szövegértést, szövegalkotást, hivatalos fogalmazást, kommunikációt és annak stílusait, továbbá helyesírást (de azt állandóan, unásig, annyit amennyit csak lehet) kellene oktatni. Dehát ez kell nekünk, hogy a lexikális szarságok tonnaszám omoljanak ránk aztán verhessük a mellünket hogy mikre emlékszünk az iskolából.
2023. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12, a történelemoktatás alapvetően azt célozza meg amit írtál.

Az más kérdés, hogy mivel énektanár tartja a törit (jobb esetben:D) ebből mi valósul meg:D

2023. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Nézz már körbe, a Fidesznek TÉNYLEG ennyi támogatója van"


Mindig azt beszéltük haverokkal, hogy el se tudjuk képzelni hogy van ennyi szavazata a fidesznek, mikor sose találkozunk sehol se emberrel, aki kimondja, hogy ő a fideszre szavaz. Valahogy eddig akárkit kérdeztem, azt mondták ellenzékiek. Most akkor még a fideszes is szégyellné, hogy fideszre szavaz és ellenzékinek vallja magát, vagy mi van?

2023. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 a világvégi falvakban szavaznak rájuk nagyrészt, és ilyenből sokkal több van, mint hinnéd.
2023. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14, amit leírtál, azt információs buboréknak hívják. Az ember olyanokkal ismerkedik szívesen akik hasonlítanak rá gondolkodásban, szóval kormánykritikusként összességében nagyobb esélyed van nem-Fideszessel eljutni addig az amúgy abszolút nem felszínes kapcsolatig, hogy politikáról besézljetek.
2023. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem az iskolát és szerintem is sok felesleges dolgot be kell magolni...


De 56, meg második világháború? Ember, ez alap tudomány ezt muszáj tudni, hogy tudd értékelni a szabadságot, hogy az őseid mit áldoztak azért, hogy te itt legyél és picsogj ezen, ostoba paraszt vagy kérdező, vagy csak egy troll.


17/F

2023. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem.. nem kell tudni... És az Egyiptomi dolgokat meg ilyeneket miért nem??? Vagy az őskort hm???
2023. szept. 7. 22:21
 19/19 anonim ***** válasza:

"egyiptomi" kis e. Nem csak a törit érdemes tudni...:D


És ez sézpen rá is mutat. Mi a kultúra, ha nem a saját néped nyelve, történelme, kulturális termékei?

Persze, valójában attól még, hogy ide születtél, nem muszáj magyarnak lenni, vagy bármivel is megtölteni azt, hogy te erre a területre születtél.

De nem lenne érdemes tudni valamit a környezetedről?

Kisgyerekként megkérdezed, hogy ez mi, ez miért van így, hogy működik stb... Ez az idővel kikopott belőled és már nem érdekel a... világ?

2023. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!