Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El kéne vinnem másik osztályba...

El kéne vinnem másik osztályba a gyerekem, ha bunkó az osztályfőnök?

Figyelt kérdés

Most lett ötödikes a fiam, egy huszonéves kis csitrit kapott osztályfőnöknek.

Tanévkezdő szülőin azzal kezdte, hogy beszólt a szülőknek, hogy ne hívogassuk este 6 után, mert neki másodállása van és nem ér rá. Minden szavából azt éreztem, hogy szarik bele a munkájába, az órákat megtartja, aztán nem is érdeklik a gyerekeink.

Mondtuk, hogy lehetne tartani valami iskolán kívüli ismerkedési programot, mert sok az új osztálytárs, majdnem az osztály fele. Itt megint lerázott minket, hogy ha mi megszervezzük, akkor oké, de ő nem fogja.

Minek áll az ilyen tanárnak, ha ennyire leszarja az osztályát????

Érdemes lenne átvinni a gyereket máshova, ahol még régi, kedves, törődő és elhivatott pedagógusok vannak?



2023. szept. 7. 14:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Nem érdemes átvinni emiatt. Máshol sem jobb a helyzet. lehet, hogy neked csitri a tanárnő, de egyelőre ő az osztályfőnök. Igaza van, hogy 6 óra után ne hívogassa senki,te sem mész be dolgozni munkaidőn kívül. Az osztályfőnöki munkát valószínűleg nem elvállalta, hanem rátestálták. Így nem fog plusz munkát végezni önszántából. Az én egyik lányom pl. magánorvos külföldön és a munkahelyi telefonja abban a pillanatban kikapcsol, ahogy vége a munkaidejének. Nem tudom milyen alapon várja el egy szülő, hogy a tanár haptákba álljon előtte.
2023. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Én neghallgatnám a másik oldalt is. Lehet tényleg nem tudja felvenni a telefont és amennyit keresnek a tanárok nem is csodálom, hogy másik állása is van.


Azt, hogy mennyire bunkó a stílusa ez alapján nem lehet eldönteni.

2023. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Az iskolán kívüli programot jogosan utasítja el az osztályfőnök. Gondolom Te sem örülsz a munkaidőn túli ingyenmunkának. Például egy kötelező hétvégi csapatépítőnek ahol te fizeted a kajádat és az utazásodat. Te örülnék ha a főnököd este 6 után hívogatna?


Kérdező! Irreális elvárásaid vannak. Egyáltalán nem bunkó az osztályfőnök. Természetesen nyugodtan vidd el a gyerekedet az iskolából. Legalább a szerencsétlen fiatal tanárnőnek nem lesz egy "bezzeganyu" szülője.

2023. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Miért kéne egy munkavállalónak a munkaidején túl is dolgoznia? Főleg saját költségén?
2023. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Máshol se jobb. Azt nekünk is minden tanár elmondja, hogy munkaidő után ne keressük, mert ő a szabadidejében már nem akar dolgozni. Ez teljesen jogos. Az más kérdés, hogy milyen stílusban közli ezt a szülőkkel, lehet azt normálisan is. Viszont ahogy a Kormány bánik a tanárokkal, nagyon frusztráltak, és sajnos ezt a gyerekeken és a szülőkön vezetik le. Ha csak ennyi bajod van az osztályfőnökkel, akkor hagyd.

A gyereknek mi a benyomása? A tananyagot rendesen leadja, korrektül osztályoz? Ez a fontosabb. Sok tanár szépen mosolyog szülőin, aztán meg sem tartja rendesen az órákat.

Nekem 13 és 15 éves gyerekeim vannak. Mesélhetnék, hogy milyen tanáraik voltak az elmúlt 9 évben. Amit leírsz, nekem el sem éri az ingerküszöbömet.

2023. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Az nem lehet, hogy a kora miatt már alapból negatívan álltál hozzá?
2023. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén megmondom, hogy én (alsós tanító) meg se adom a telefonszámom a szülőnek. Nekem még asszisztens koromban így tanította az akkori délelőttös, mert rengeteg szülő visszaél a telefonszámok ismeretével.
2023. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Tehát az a gond, hogy nem akarja, hogy munkaidőn kívül zaklasd, és nem akar tanítási időn kívüli programot szervezni...
2023. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Este 6 után ne szarj bele a gyereked nevelésébe! Az ilyen kretének miatt is elhagyják a pályát a tanárok. Kapj már a fejedhez.
2023. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Tehát ha jól ertem, bőven munkaidőn kívül akarod hivosgatni este 6 után, amikor már alap sem hívunk senkit munkaügyben, de ő mondta is, hogy dolgozik... De neked áll feljebb. Gratulálok! Azon kéne inkább elgondolkodnod, hogy miért kell a szerencsétlen huszonéves csitrinek másodállást vállalnia.


Nem értem, egy-két szülő miért vállal gyereket, amikor csak egy nagyra nőtt óvodás.

A huszon éves kis csitri megjegyzésről meg ne is beszéljünk. Mennyire van kisebbségi komplexusod amiatt, hogy öregszel?:)


9-nek igaza van. Én is (többek között) az ilyenek miatt vagyok már multinál. Nem értem miért várják el az emberek, hogy azért a nevetséges éhbérért feladja a másik ember az egész életét.

2023. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!